W piątek, 26 czerwca, około godziny 21.20 funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wraz z żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej pełniły całodobową służbę w ramach działań TOR. Podczas patrolu zauważyły ogień oraz gęsty dym wydobywający się z jednego z mieszkań w bloku przy ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu. Natychmiast udały się na miejsce, gdzie z klatki schodowej usłyszały dobiegające krzyki.
Na półpiętrze policjantka zastała jednego z mieszkańców sąsiedniego bloku który ruszył na pomoc i wyprowadził z zadymionego mieszkania jego właściciela – 51-letniego mężczyznę. Właściciel lokalu był zdezorientowany i nie chciał opuścić budynku.
Pomimo bardzo dużego zadymienia policjantka oraz żołnierz WOT (kobieta) natychmiast podjęły próbę wyprowadzenia 51-latka z klatki schodowej. Mężczyzna próbował wrócić do mieszkania po swoje rzeczy, jednak funkcjonariuszka i żołnierz konsekwentnie nakłaniały go do opuszczenia budynku, mając świadomość realnego zagrożenia życia. Ostatecznie mężczyzna został bezpiecznie wyprowadzony przed blok i przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Podczas interwencji policjantka również była narażona na działanie dymu. Policjantce została udzielona pomocy medyczna.
Od listopada 2025 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej pełnią całodobowo służby w ramach działań TOR, których celem jest ochrona infrastruktury kolejowej oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. To właśnie podczas jednej z takich wspólnych służb patrol zauważył pożar i natychmiast podjął interwencję. Dzięki obecności policjantki i żołnierza WOT w rejonie zagrożenia możliwe było błyskawiczne udzielenie pomocy i uratowanie życia mieszkańca bloku.
Dzięki mieszkańcowi sąsiedniego bloku oraz profesjonalnym i zdecydowanym działaniom policjantki i żołnierza WOT udało się zapobiec tragedii i bezpiecznie ewakuować 51-letniego właściciela mieszkania z płonącego budynku.
Reklama
Dzięki mieszkańcom i działaniom policjantki udało się zapobiec tragedii
Od listopada 2025 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej pełnią całodobowo służby w ramach działań TOR.
- Agata Kozioł
- Wczoraj, 23:37
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!
Najciekawsze
Przejdź do kategorii
AKTUALNOŚCI POWIAT MIELECKI MIELEC GMINA MIELEC BOROWA CZERMIN GAWŁUSZOWICE PADEW NARODOWA PRZECŁAW RADOMYŚL WIELKI TUSZÓW NARODOWY WADOWICE GÓRNE ALERT KANAŁY KULTURA BIZNES PORADY ZDROWIE POLITYKA LIFESTYLE ŻYCZENIA SPORT MOTORYZACJA KULINARIA MAŁOPOLSKA PODKARPACIE KRAJ ŚWIAT PROGRAMY RAPORT REGIONU ZDROWIE NA CO DZIEŃ ŚWIAT ROŚLIN HUBERTA LAMAŃSKIEGO POGADANKA POROZMAWIAJMY O BIZNESIE
Reklama
Najnowsze
Przejdź do kategorii
AKTUALNOŚCI POWIAT MIELECKI MIELEC GMINA MIELEC BOROWA CZERMIN GAWŁUSZOWICE PADEW NARODOWA PRZECŁAW RADOMYŚL WIELKI TUSZÓW NARODOWY WADOWICE GÓRNE ALERT KANAŁY KULTURA BIZNES PORADY ZDROWIE POLITYKA LIFESTYLE ŻYCZENIA SPORT MOTORYZACJA KULINARIA MAŁOPOLSKA PODKARPACIE KRAJ ŚWIAT PROGRAMY RAPORT REGIONU ZDROWIE NA CO DZIEŃ ŚWIAT ROŚLIN HUBERTA LAMAŃSKIEGO POGADANKA POROZMAWIAJMY O BIZNESIE
Reklama
Temperatura: 24°C Miasto: Mielec
Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 8 km/h
Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS
WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV
Reklama
