Biblioteki Gminy Radomyśl Wielki po raz kolejny włączyły się w Ogólnopolską Akcję „Czytanie na Polanie”. To wydarzenie promujące czytelnictwo oraz aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
W „Czytaniu na Polanie” uczestniczyły biblioteki w Radomyślu Wielkim, Dulczy Wielkiej, Zdziarcu, Rudzie oraz Żarówce. Wspólnie z dziećmi z poszczególnych miejscowości przeniesiono się z książkami na zielone polany do urokliwych plenerowych zakątków. Był to czas pełen ciekawych opowieści, wspólnego czytania, rozmów o książkach oraz radosnej zabawy.
Spotkania po raz kolejny udowodniły, że czytać można wszędzie, a kontakt z literaturą w otoczeniu natury dostarcza wielu pozytywnych emocji, rozwija wyobraźnię i inspiruje do sięgania po kolejne książki.
- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i już dziś zapraszamy na kolejne biblioteczne wydarzenia- przekazali organizatorzy.
