Mieszkaniec Mielca, Gabriel Krakowski, oraz rzeszowianka Zofia Ratajczyk dosłownie idą jak burza. Choć tańczą ze sobą dopiero nieco ponad 2 miesiące ich ciężka praca i setki godzin na sali treningowej przyniosły natychmiastowe efekty!
Młodzi mistrzowie wraz ze swoimi rodzicami odwiedzili Prezydenta Miasta Mielca w Urzędzie Miejskim, aby osobiście opowiedzieć o swoich sukcesach i ambitnych planach na przyszłość.
A jest się czym pochwalić! Duet reprezentujący klub Aksel Rzeszów w zaledwie dwa miesiące dokonał wielkich rzeczy:
W maju ruszyli na prestiżowy turniej The Open Worlds w Blackpool. W rywalizacji z setkami elitarnych par z całego świata wywalczyli:
- 9. miejsce w Challenge Samba
- 11. miejsce w Challenge Slow Foxtrot
- Dwa ćwierćfinały (14. miejsce w Open Under 16 Standard oraz 15. miejsce w Rising Stars Open Ballroom)!
Podczas Aksel Dance Festival w Rzeszowie zajęli wysokie 6. miejsce w prestiżowym WDO Grand Slam, mierząc się z parami w najwyższej kategorii Amator!
Natomiast 13 czerwca w Reykjaviku odbyły się oficjalne Mistrzostwa Świata federacji WDO w 10 tańcach (kategoria U-16). Gabriel i Zofia zaprezentowali pełen program (5 tańców latynoamerykańskich i 5 standardowych) zajmując miejsce na podium i zdobywając tytuł II Wicemistrzów Świata! Pokonali utytułowane pary m.in. z USA, Chin, Japonii czy Niemiec.
Wielkie brawa dla tancerzy, trenerów oraz niezastąpionych rodziców, a także sponsorów za wsparcie. Jesteśmy dumni, że tak wspaniale reprezentujecie Mielec, Rzeszów i całe Podkarpacie na świecie.
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
Dopiero co powstała para Gabriel Krakowski-Zofia Ratajczyk postawiła wszystko na jedną kartę i wytańczyła fantastyczne 4 miejsce podczas Mistrzostw Świata WDO w 10 Tańcach w kat.Under 16, a wszystko to w bajkowej scenerii w Islandii.
Marzenia się spełniają, ale niezbędne też są odważne decyzje , determinacja i odwaga.

