Najprawdopodobniej niezachowanie należytej ostrożności, było przyczyną wypadku, do jakiego doszło na S19, w Jasionce. W zderzeniu sześciu pojazdów, rannych zostało pięć osób. Utrudnienia w ruchu trwały do późnych godzin nocnych.
W środę 24 czerwca o godz. 16, dyżurny miejski został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na trasie S19 w Jasionce. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole oraz ekipa wypadkowa ruchu drogowego komendy miejskiej. Funkcjonariusze wstępnie ustalili przyczynę wypadku.
51-letni kierujący dostawczym Mercedesem, jadąc prawym pasem ruchu S19, w kierunku Rzeszowa, najprawdopodobniej nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na Chevroleta, którym kierował 42-letni obywatel Ukrainy. Kolejno Chevrolet uderzył w Forda, a ten w ciężarowego Dafa. Następnie Daf zderzył się ze Skodą, która uderzyła jeszcze w Renault.
W wyniku zderzenia sześciu pojazdów, rannych zostało pięć osób. To czworo pasażerów Chevroleta i kierowca Forda.
Funkcjonariusze ustalili, że wszyscy kierujący byli trzeźwi. Ruch w miejscu zdarzenia był zablokowany do godziny 23- przekazała podkomisarz Magdalena Żuk

