Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Liczba zdjęć
72 zdjęcia
Wojewódzki Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym [zdjęcia]
Szkoła Podstawowa w Przecławiu gościła uczestników wojewódzkich eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem zawodów była promocja odpowiedzialnych zachowań na drodze wśród młodych rowerzystów oraz wyłonienie reprezentacji regionu do ogólnopolskiego finału.Uczestnicy podkarpackiego finału wojewódzkiego rywalizowali w czterech konkurencjach. Rozwiązywali testy, jeździli rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze sprawnościowym i udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej. Komisja sędziowska, pod przewodnictwem sędziego głównego - podinsp. Pawła Grzesia z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mielcu – podkom. Dariusza Muchy oraz Wiceprezesa Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie Jana Jędrzejko, oceniała poszczególne konkurencje, a uczniowie zdobywali kolejne punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.Zwycięstwo drużynowe wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Czarnej. Na dalszych stopniach podium uplasowali się uczniowie z Przecławia oraz Kłyżowa. Tryumfatorzy wezmą udział w ogólnopolskim finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.Wojewódzkie eliminacje turnieju zorganizował Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Rzeszowie oraz Wydział Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie. Współorganizatorami wydarzenia była Komenda Powiatowa Policji w Mielcu, gmina Przecław, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Rzeszowie i Tarnobrzegu, a także Automobilklub Mielecki.Zwycięzcy turniejowych zmagań odebrali nagrody oraz gratulacje m.in. od Wiceprezesa Polskiego Związku Motorowego oraz Przewodniczący Krajowego Komitetu Organizacyjnego Turniejów BRD, Prezesa Automobilklubu Mieleckiego, Zastępcy Burmistrza gminy Przecław oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu kom. Barbary Tomas.Partnerem wydarzenia było Województwo Podkarpackie
Liczba zdjęć
97 zdjęć
XIII Edycja PKWT "Elektro- Tech" w ZS im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu [zdjecia]
W Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu odbył się finał 𝐗𝐈𝐈𝐈 𝐞𝐝𝐲𝐜𝐣i 𝐏𝐊𝐖𝐓 "𝐄𝐥𝐞𝐤𝐭𝐫𝐨-𝐓𝐞𝐜𝐡.Szkolne mury ponownie wypełniły się młodzieżą z techniczną pasją – uczniami klas siódmych i ósmych z całego powiatu mieleckiego.Konkurs, organizowany od 2013 roku, od lat przyciąga młodych pasjonatów techniki. Jego formuła łączy teorię z praktyką – uczestnicy najpierw rozwiązują test wiedzy, a następnie mierzą się z zadaniami wymagającymi precyzji i umiejętności manualnych.Do tegorocznego finału zakwalifikowało się 26 uczniów z 14 szkół, jednak ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 𝟐𝟒 𝐮𝐜𝐳𝐞𝐬𝐭𝐧𝐢𝐤ó𝐰 𝐳 𝟏𝟑 𝐩𝐥𝐚𝐜ó𝐰𝐞𝐤.Po części teoretycznej wyłoniono dziesięciu najlepszych, którzy zmierzyli się w ścisłym finale z wymagającym zadaniem praktycznym – montażem i uruchomieniem układu elektronicznego z wykorzystaniem stacji lutowniczej.Najlepszy okazał się Krzysztof Pytka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim, który zdobył pierwsze miejsce. Drugą lokatę zajął Filip Pietras ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu, a trzecie miejsce przypadło Tymoteuszowi Strycharzowi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu. W gronie finalistów znaleźli się także uczniowie z wielu szkół podstawowych z regionu, reprezentujący m.in. Mielec, Radomyśl Wielki, Padew Narodową, Wolę Mielecką, Trześń, Książnice oraz Złotniki.GRATULACJEUczestników konkursu powitał dyrektor szkoły Janusz Kotarba, a podczas finału obecny był również Starosta Powiat Mielecki Kazimierz Gacek, który objął wydarzenie honorowym patronatem i wręczył nagrody laureatom. Patronat medialny zapewniły: Tygodnik Regionalny „Korso Mieleckie, Radio Leliwa oraz portale Hej Mielec i Mielec.tv.Uczestnicy oraz finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz firmy partnerskie szkoły, w tym m.in.: Kronospan Mielec, ggʻGumotiv, R&G+, Elektromontaż Rzeszów S.A., Energia Euro Park, Eldan - producent odzieży i obuwia medycznego, InterPhone Service oraz Firma Tarapata. Wsparcia udzielił również Hotel & Restauracja Atena Mielec, który zapewnił posiłek dla uczestników.Wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele firm partnerskich i środowiska szkolnego: Dorota Karkosza – przedstawicielka firmy InterPhoneService, Rafał Wójtowicz członek zarządu Energia Euro Park a także Marzena Strzelczyk przedstawicielka prezydium Rady Rodziców.Na młodzież czekały również dodatkowe atrakcje – pokazy w pracowniach zawodowych po gruntownej renowacji oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na wirtualnej strzelnicy, przygotowanej przez uczniów klas wojskowych
Liczba zdjęć
39 zdjęć
Policjanci edukowali uczniów z Gminy Przecław [zdjęcia]
Komenda Powiatowa Policji w Mielcu wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Przecław Maciejem Jemioło oraz jego zastępcą Andrzejem Swółem zainicjowali ważne przedsięwzięcie profilaktyczne, którego celem była edukacja uczniów wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Przecław. Inicjatywa ta stanowi początek długofalowej współpracy między Gminą Przecław a Policją, ukierunkowanej na podnoszenie bezpieczeństwa mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży. Cykl szkoleń dotyczących bezpieczeństwa zaingurowało spotkanie dla młodych użytkowników hulajnóg elektrycznych.Aby dotrzeć do wszystkich uczniów, prelekcje zorganizowano w trzech strategicznych miejscach:Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu, gdzie spotkali się uczniowie z SP im. Jana Pawła II w Dobryninie,Szkole Podstawowej w Tuszymie,Domu Kultury w Przecławiu, który zgromadził dzieci ze szkół podstawowych z Przecławia, Łączek Brzeskich, Wylowa i Kiełkowa. Łącznie w zajęciach wzięło udział niemal 500 uczniów.Spotkania prowadziła Oficer prasowa KPP w Mielcu podkomisarz Bernadetta Krawczyk oraz policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.Program prelekcji był niezwykle bogaty i praktyczny. Jako pierwsza głos zabrała sierż. szt. Marta Nowak, która szczegółowo omówiła obowiązujące przepisy ruchu drogowego dotyczące użytkowników hulajnóg elektrycznych. Przedstawiła główne zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, ścieżkach rowerowych i chodnikach, a także wskazała najczęstsze przyczyny zdarzeń z ich udziałem.Następnie podkom. Bernadetta Krawczyk zaprezentowała nagrania z realnych zdarzeń drogowych z udziałem osób poruszających się hulajnogami. Każde z filmów stało się podstawą do wnikliwej analizy i dyskusji, podczas której omówiono konkretne błędy uczestników ruchu oraz okoliczności, w jakich dochodzi do niebezpiecznych sytuacji i wypadków.Na zakończenie st. asp. Magdalena Skulimowska przybliżyła kwestię odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje prawne grożą za łamanie przepisów drogowych i niestosowanie się do zasad bezpieczeństwa.Inaugurując ten istotny program, Burmistrz Przecławia Maciej Jemioło przekazał przedstawicielom Policji elementy odblaskowe, które były rozdawane uczestnikom podczas wszystkich zaplanowanych spotkań i zajęć edukacyjnych. Odblaski znacząco zwiększają bezpieczeństwo, poprawiając widoczność pieszych i rowerzystów na drodze, co szczególnie ważne jest w okresie jesienno-zimowym.Wspólna inicjatywa samorządu i Policji ma na celu kształtowanie odpowiedzialnych i bezpiecznych postaw w przestrzeni publicznej oraz podnoszenie świadomości na temat codziennych zagrożeń.Zaplanowano kolejne działania w ramach współpracy. Już 27 listopada br., w Domu Kultury w Przecławiu odbędzie się debata o bezpieczeństwie skierowana do seniorów. W programie spotkania zaplanowano naukę pierwszej pomocy oraz elementy samoobrony- przekazała podkom. Bernadetta Krawczyk.
Liczba zdjęć
55 zdjęć
Otwarcie hali sportowej „Olimpia” w ZSE Ekonomik Mielec [ZDJĘCIA]
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: uczniowie ZS Ekonomicznych w asyście władz samorządowych Powiatu Mieleckiego: Starosty Powiatu Mieleckiego Kazimierza Gacka, Wicestarosty Powiatu Mieleckiego Andrzeja Bryły, Przewodniczącego Rady Powiatu Mieleckiego Marka Paprockiego Kiełbasy oraz Dyrektora Wydziału Funduszu, Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami Bogdana Bieńka, posłów na Sejm RP Krystyny Skowrońskiej, Elżbiety Burkiewicz i Fryderyka Kapinosa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty- Doroty Nowak – Maluchnik, wykonawcy projektu- Andrzeja Padykuły z Firmy Budowlanej ARKADA, dyrektora szkoły- p. Marty Mysony.To niezwykle ważny moment dla całej społeczności – młodzieży, nauczycieli, rodziców i mieszkańców powiatu mieleckiego.
test