Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu rozmawiał w Ministerstwie Zdrowia o założeniach mapy potrzeb zdrowotnych! To ważne w kontekście planu konsolidacji wewnętrznej
Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu zapoznała się z założeniami powstającej mapy potrzeb zdrowotnych, która będzie miała istotny wpływ na kształt placówki w najbliższych latach.
To nowe informacje istotne także dla Zespołu ds. Programu Naprawczego/Konsolidacji Wewnętrznej, opracowywane obecnie rozwiązania muszą uwzględniać założenia mapy, które w naturalny sposób wyznaczają kierunki funkcjonowania i rozwoju mieleckiej lecznicy.
Dyrektor szpitala Paweł Pazdan nie ukrywa, że dzięki ostatnim rozmowom przeprowadzonym w Ministerstwie Zdrowia, posiada już sporo kluczowych informacji:
- Po zapoznaniu się z wiadomościami dotyczącymi mapy, na której NFZ będzie opierał przyszłe kontraktowanie usług medycznych, wiemy już, że zdecydowana większość oddziałów Szpitala Specjalistycznego w Mielcu ma szansę funkcjonować nadal, choć część z nich będzie musiała przejść zmiany dostosowujące je do nowych wymogów. Przed nami kolejne spotkania, m.in. w Narodowym Funduszu Zdrowia oraz z Wojewodą Podkarpackim. Mam nadzieję, że będą one przynosić coraz bardziej konkretne informacje – mówił dyrektor
Jak podkreśla, zarówno pracownicy szpitala, jak i mieszkańcy regionu będą na bieżąco informowani o nowych ustaleniach oraz postępach prac Zespołu ds. Programu Naprawczego/Konsolidacji Wewnętrznej.
- Należy wyjaśnić, że wszystkie te działania prowadzone obecnie w szpitalu zmierzają do jednego celu, którym jest poprawa sytuacji finansowej placówki. Poszczególne obszary tego procesu mają nazewnictwo uregulowane w różnych przepisach, jednak niezależnie od tego, czy mowa o planie naprawczym czy wewnętrznej konsolidacji, cały czas chodzi o osiągnięcie dokładnie tego samego trwałego efektu restrukturyzacyjnego – wyjaśnia dyrektor ds. ekonomicznych, Marta Zygmunt.
Jednocześnie szefowie szpitala zapewniają, że pomimo dużej liczby zadań realizowanych obecnie przez dyrekcję, kierowników poszczególnych jednostek organizacyjnych oraz wszystkich pracowników zaangażowanych w przygotowanie planu wewnętrznej konsolidacji, działalność lecznicy przebiega bez zakłóceń.
- Dla pacjentów nic się nie zmieniło. Szpital nieprzerwanie realizuje wszystkie świadczenia medyczne - podkreśla Krzysztof Milik, Zastępca Dyrektora do Spraw Lecznictwa.
