Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Advertisement
Reklama

Wyjątkowy Dzień Kobiet w Wadowicach Dolnych

W rytmie tango świętowano Dzień Kobiet w Wadowicach Dolnych. Panie z terenu gminy zaproszono do hali widowiskowo-sportowej, gdzie zaśpiewała Dagny Mikoś a zagrali Paweł Jarosiński i Dariusz Kot, w rytm muzyki tango zatańczyli Fernando De Lutiis i Agnieszka Kamionka.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 - Już po raz kolejny spotykamy się w naszej sali widowiskowo-sportowej na celebrowaniu Dnia Kobiet w rytm muzyki. Tym razem wybraliśmy tango, myślę, że jest energetyczne i pasujące do tego święta. Lubimy robić koncerty, one zawsze wyzwalają dużo radości, staramy się robić je na jak najwyższym poziomie, dzisiaj też artyści z najwyższej półki, więc mam nadzieję, że widownia będzie zadowolona i zachwycona tym, co dzisiaj dla pań przygotowaliśmy, bo wokół święta kobiet kręciliśmy się na scenie. Chcemy podziękować paniom za to, co robią dla nas mężczyzn, celebrować w odpowiedni sposób to święto – mówi Michał Deptuła, wójt gminy Wadowice Górne.

W czasie wydarzenia uhonorowano trzy panie: Janinę Midurę, Józefę Kozioł i Zofię Midurę. Na mocy uchwały rady gminy zostały one wyróżnione za swoją długoletnią działalność na rzecz lokalnej społeczności. Panie nagrodzono w trzech kategoriach: społecznik, administracja i kultura.

 - Bardzo się cieszę, bardzo jestem wzruszona, absolutnie nie spodziewałam się. Jest to niezwykła satysfakcja dla mnie. Cieszę się również - troszeczku może będę nieskromna - że zostałam doceniona pracując tak wiele lat, bo samo sołtysowanie to 35 lat, byłam też radną, przewodniczącą rady gminy. Swoją działalność społeczną rozpoczęłam wcześniej. Po prostu lubiłam, to lubiłam robić wszystko dla mieszkańców, dla otoczenia – wyjaśnia Janina Midura wyróżniona w kategorii społecznik.

 - Najpierw to było niesamowite zaskoczenie, potem wewnętrzna satysfakcja, ze ktoś nas zauważył, docenił, że nie tylko jesteśmy matkami, żonami, gospodyniami, ale możemy jeszcze wiele zrobić. Faktycznie ja i moje koleżanki pracowałyśmy na rzecz naszych małych ojczyzn, tyle na ileśmy potrafiły, na ile było siły, środków – wspomina Józefa Kozioł, długoletnia sekretarz gminy Wadowice Górne nagrodzona w kategorii administracja.

 - Nie spodziewałam się tego. Z tego miejsca bardzo dziękuje panu wójtowi i radzie gminy za takie wyróżnienie, aczkolwiek spędziłam mnóstwo czasu, bo 25 lat byłam dyrektorem SOKiR-u, udzielałam się również w sporcie, tym bardziej jest to dla mnie ważne wyróżnienie i jestem dumna – podkreśla Zofia Midura, uhonorowana w kategorii kultura.

W trakcie wieczoru na rzecz uhonorowanych pań wygłoszono laudacje. Na scenie wręczono im także statuetki.

 - To jest doskonała okazja do tego, żeby podziękować w tym wypadku trzem paniom, które na przestrzeni ostatnich 35 lat aktywnie działały w naszym samorządzie. Dlaczego 35 lat? W tym roku obchodzimy 35 rocznicę odrodzenia się samorządu terytorialnego i połączyliśmy te dwa wydarzenia w jedną całość, tak aby dzisiaj uhonorować w trzech kategoriach panie, które bardzo przyczyniły się do rozwoju społecznego naszej małej ojczyzny – zaznacza wójt Michał Deptuła.

Życzenia dla wszystkich pań składali posłowie.

 - Kobiety zasługują na najwyższe słowa uznania, zawsze opiekują się domem, rodziną, ale i wszystkimi najważniejszymi sprawami. Myślę, że to jest dzień, w którym panowie dziękują za to, iż kobiety są z nimi i wzajemnie się kochają, ale że kobiety również robią ważne rzeczy w ich życiu, ale i naszym życiu, tak w kraju jak i w każdej rodzinie – mówi Krystyna Skowrońska, poseł na Sejm RP.

 - Panie są wyjątkowe, panie kochamy za wiele spraw, bo bez pań nasze życie byłoby naprawdę trudne i nie byłoby takie piękne. Kiedy z paniami patrzymy na jakiś jeden szczegół to my widzimy tylko jeden, a one od razu widzą pięć. Panie są wyjątkowe, jedyne, potrafią doskonale radzić sobie w trudnych sytuacjach, mają wspaniałą podzielną uwagę, za to je cenimy, za to je kochamy. Oczywiście dzięki nim świat jest piękniejszy. Chcę życzyć im dużo zdrowia, siły, radości, uśmiechu, powodzenia i spełniania się w życiu i zawodowym i rodzinnym, i społecznym - życzy Fryderyk Kapinos, poseł na Sejm RP.

Uczestnicy Dnia Kobiet w Wadowicach Dolnych mieli też okazję usłyszeć co o kobietach myślą przedszkolaki. Wyjątkowy wywiad wysłuchało kilkadziesiąt uczestników wydarzenia.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test