Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

III Halowy Memoriał im. Piotra Surowca – sportowe emocje w Mielcu

W sobotę, 11 stycznia, mielecka hala lekkoatletyczna przy ul. Kusocińskiego stała się areną sportowych zmagań podczas III Halowego Memoriału im. Piotra Surowca.

Wydarzenie zgromadziło utalentowanych lekkoatletów z całej Polski, którzy rywalizowali w pięciu konkurencjach. Memoriał był nie tylko sportowym widowiskiem, ale przede wszystkim hołdem złożonym jednemu z najwybitniejszych trenerów i działaczy sportowych, który przez lata tworzył historię mieleckiego sportu.

Zacięta rywalizacja młodych i doświadczonych zawodników

Memoriał rozpoczął się o godzinie 11:30 i przyciągnął zawodników urodzonych w 2013 roku i wcześniej. Uczestnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach:

  • 60 m,
  • 60 m U14,
  • 60 m przez płotki,
  • skok w dal,
  • skok w dal (strefa) U14.

Najlepsi sportowcy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami, a trójka najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wręczenia nagród dokonał wiceprezydent Mielca Tomasz Leyko, który w swoim wystąpieniu podkreślił rolę wydarzenia w promocji sportu w regionie oraz znaczenie postaci Piotra Surowca dla mieleckiej lekkoatletyki.

Kim był Piotr Surowiec?

Piotr Surowiec, patron memoriału, to postać wyjątkowa w historii mieleckiego sportu. Urodzony w 1936 roku w Czarnej koło Sędziszowa, był wybitnym lekkoatletą specjalizującym się w skoku w dal i trójskoku oraz niezwykle cenionym trenerem. Przez lata związany z klubami Stal Mielec i Wisłoka Dębica, wychował wielu mistrzów i medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata.

Jego podopieczni, tacy jak Artur Trela, Agnieszka Zięba, Katarzyna Zioło-Tittinger czy Patrycja Rataj, zdobyli łącznie ponad 70 medali na krajowych mistrzostwach. Działalność Piotra Surowca została doceniona wieloma odznaczeniami, w tym Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz tytułem Zasłużonego Trenera Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Oprócz pracy trenerskiej Surowiec był również organizatorem wielu imprez sportowych, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń lekkoatletycznych w regionie.

Sportowe święto i integracja lokalnej społeczności

III Halowy Memoriał im. Piotra Surowca był doskonałą okazją do spotkania lokalnej społeczności i wspólnego celebrowania sportowych tradycji. Kibice, którzy licznie zgromadzili się w mieleckiej hali, mogli podziwiać zmagania młodych sportowców i dopingować ich w osiąganiu najlepszych wyników.

Wydarzenie organizowane przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec, Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu to nie tylko zawody sportowe, ale także przypomnienie o niezwykłym dorobku Piotra Surowca. Dzięki takim inicjatywom pamięć o tym wybitnym trenerze i organizatorze sportu jest wciąż żywa.

Pełne wyniki zawodów

Pełne wyniki III Halowego Memoriału im. Piotra Surowca są dostępne na stronie Domtel-sport.pl.

Podsumowanie

Memoriał im. Piotra Surowca to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz sportowych imprez w Mielcu. Zawody nie tylko promują lekkoatletykę wśród młodych ludzi, ale także są hołdem dla człowieka, który całe życie poświęcił promocji sportu i wychowaniu kolejnych pokoleń mistrzów.

Kolejna edycja memoriału już za rok – organizatorzy zapraszają wszystkich pasjonatów lekkoatletyki do udziału i kibicowania młodym sportowcom.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test