Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

II Szczuciński Jarmark Bożonarodzeniowy

Świąteczne ozdoby i stroiki, a także domowe wypieki i przysmaki przygotowali wystawcy na II Szczuciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na rynku pojawił się także Mikołaj, był też koncert kolęd i pastorałek. Wydarzenie zorganizowano w niedzielę 15 grudnia.

 - Są wystawcy, przynoszą oni tu co przygotowują, produkują, aby pokazać i sprzedać swoje wyroby. Wprowadzamy już świąteczną atmosferę, przygotowanie do Świat Bożego Narodzenia, do tych świąt rodzinnych, byśmy mogli wspólnie się spotkać. To też jest okazja, by spotkać się i z mieszkańcami, ze znajomymi, przyjaciółmi na jarmarku – mówi Tomasz Bełzowski, burmistrz Szczucina.

Na kilkunastu stoiskach znaleźć można było ręcznie robione stroiki i ozdoby, były świąteczne smakołyki, ale też sery, miody i wędliny. Gmina Szczucin z kolei przygotowała proekologiczną akcję. 

 - Przygotowaliśmy dzisiaj cyprysiki, jodły, różne drzewka, które w zamian za baterie i nakrętki plastikowe, będziemy rozdawać mieszkańcom gminy. Te choineczki można ubrać, zawiesić na nich światełka i mieć malutką choineczkę dla ozdoby - wyjaśnia Anna Noga z Gminy Szczucin.

 - Na jarmark bożonarodzeniowy przygotowałyśmy swojskie ciasta i kilka stroików. Chcemy przeżywać wspólnie nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, które według mnie są takie bardzo fajne, rodzinne, niosą nam nadzieję, na lepsze jutro. Chcemy poczuć taki świąteczny klimat włączając się do wspólnego świętowania na rynku - podkreśla Agnieszka Głód z Koła Gospodyń Wiejskich w Delastowicach.

 - Można tutaj znaleźć makramy robione ręcznie przeze mnie oraz ręcznie wykonywane ozdoby, stroiki, które mogą służyć zarówno jako ozdoby do domu jak i prezent na święta. Święta już niedługo, więc jeśli ktoś nie ma jeszcze prezentu to może coś u nas znajdzie - dodaje Oliwia Misiak z Oliwkowych Sznukrów.

Na szczucińskim rynku obecny był także wicestarosta dąbrowski Krzysztof Bryk.  - Chciałem podziękować panu burmistrzowi za to, że kontynuuje tę tradycję, choć to krótka tradycja, bo jarmark bożonarodzeniowy odbywa się po raz drugi. W tamtym roku był bardzo dobrze odebrany i teraz mamy kontynuację. To jest doskonała okazja do promowania tych tradycji bożonarodzeniowych, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia nasze są bardzo aktywne na naszym terenie i mają możliwość pokazania się tutaj, swoich specyfików, swoich wyrobów. Korzystając z okazji chciałem wszystkim mieszkańcom powiatu dąbrowskiego złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przede wszystkim zdrowia dla wszystkich Państwa, dla waszych rodzin, bliskich, błogosławieństwa bożego i wszelkiej pomyślności w nowym roku 2025.

W czasie wydarzenia dzieci odwiedził bałwanek Olaf, każdy chętny mógł też stanąć na scenie i zaśpiewać kolędę dla Mikołaja. 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test