Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Zbiórka dla "Czekadełka". Podajmy pomocną łapę zwierzakom czekającym na nowy dom

„Psijaciele pomagają. Czekadełku pomocną łapę podają” to druga edycja zbiórki potrzebnych artykułów dla podopiecznych zwierząt schroniska „Czekadełko” w Wadowicach Dolnych. Organizajcą wydarzenia zajęła się fundacja Animals Pura Vida. Koordynatorem i pomysłodawcą akcji jest agencja reklamy MCDESIGN.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Akcja „Psijaciele pomagają” na dobrą sprawę jest akcją bardzo spontaniczną. Moje dzieci Kacper i Lila rok temu chcieli zrobić coś dobrego. Podzieliłam się tym pomysłem z pracownikami McDesign. Było mi bardzo miło, że byli bardzo zainteresowani — mówi koordynatorka zbiórki, Agnieszka Chmielowiec.

Na plakacie umieścili zdjęcia swoich pupili, których również adoptowali, stwarzając im kochający dom. Druga edycja akcji cieszy się sporym zainteresowaniem.

Pierwsza edycja w tamtym roku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy bardzo dużo produktów, darów, które wspólnie z ekipą McDesign zawieźliśmy do schroniska. W tym roku do akcji dołączyło prawie 40 firm, instytucji — kontynuuje Agnieszka Chmielowiec.

Każdy, kto chce pomóc podopiecznym schroniska, może w wyznaczonych punktach przynieść potrzebne zwierzętom dary. Dobrej jakości karma, ciepłe koce i zabawki to jedne z wielu artykułów, o które prosi schronisko. Pełna lista zamieszczona jest na plakatach akcji. Punktami zbiórki, gdzie można składać artykuły, są firmy partnerskie, które dołączyły do akcji. Zbiórka trwa do końca lutego.

To nie wszystko, co można zrobić dla piesków i kotków oczekujących na nowy dom. Każdy może zostać wolontariuszem i zaprzyjaźnić się z czworonogami. O tym zapewniają ci, którzy regularnie pomagają Czekadełku:

Wolontariat daje dużo baterii na cały nadchodzący tydzień. Jak nie kochać takiego psa? — Justyna, wolontariuszka.

Jestem wolontariuszem, bardzo fajnie jest tu przyjeżdżać. Lubię oswajać pieski, lubię je wyprowadzać, lubię je głaskać — Hubert, wolontariusz.

Ta rola wolontariusza jest bardzo ważna, żeby nauczyć zwierzaki funkcjonować z człowiekiem. Każdy wolontariusz jest na wagę złota. Często przyjeżdżają rodziny z dziećmi. Jest to dla nas super widok, kiedy spacerują sobie z tym naszym podopiecznym — mówi koordynatorka wolontariatu w schronisku Gabriela Pieprzak.

Choć każdy w schronisku na to czeka na moment, gdy pieski trafią do nowego domu, gdy odchodzi, pozostawia po sobie wzruszenie.

Najszczęśliwszy jest moment, kiedy się dowiadujemy, że znajdują dom. Zawsze jest jakiś piesek, który najbardziej skradnie nasze serce.

Miałam swojego ulubionego pieska, z którym spędzałam bardzo dużo czasu. W którymś momencie dowiedziałam się, że jedzie do domu. Bardzo się z tego cieszyłam, ale też ciężko mi było się z nim rozstać — Blanka, wolontariuszka.

Nie każdy zwierzak ma jednak tyle szczęścia. Najtrudniej znaleźć nowy dom dla starszych i dużych psów, choć i to nie przekreśla ich losu.

Trufel był takim starszym pieskiem. Ciężko było mu znaleźć dom. Przez ich wiek dużo ludzi nie chce adoptować. W końcu udało mu się znaleźć wymarzony dom w Szwecji i swoje ostatnie lata życia spędził z rodziną i w szczęśliwym domu — Laura, wolontariuszka.

Dobro wraca, dlatego podajmy pomocną łapę psim przyjaciołom!


 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test