Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Największa uczelnia w mieście stała się Akademią Tarnowską!

To już oficjalnie! Największa uczelnia w mieście stała się Akademią Tarnowską. 1 czerwca uroczyście poświęcono i odsłonięto tablicę z nową nazwą.

 - Ziściło sie to na co czekaliśmy 25 lat. Ja od kiedy pracuje na uczelni od 2001 roku to wiem, że wiele osób pytało ówczesnego rektora prof. Juszkiewicza, później Komornickiego, następnie panią prof. Laskę. Teraz to się ziściło. Wzięliśmy się 4 lata temu do wytężonej pracy i dzięki temu, dzięki zaangażowaniu dydaktyków, studentów, pracowników administracyjnych odnieśliśmy sukces w ewaluacji, zdobyliśmy kategorię "A" i "B+" i to nas uprawnia do stania się akademią - mówi dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni, rektor Akademii Tarnowskiej. 

Warto przypomnieć, że tarnowska uczelnia akademią stała się od października ub. roku, jednak aby można było zmienić nazwę konieczne było dopełnienie wszelkich formalności. Nad tą decyzją musiał pochylić się Sejm oraz ustawę w tej sprawie musiał podpisać prezydent RP. Zmiana nazwy to nie tylko prestiż, to także nowe możliwości. - To daje nam więcej możliwości pozyskiwania grantów z NCBIR-u, z NCN-u, to też możliwość prowadzenia doktoratów i nawet habilitacji u nas na uczelni. To jest proces troszkę dłuższy, bo musimy odpowiednią kadrę skompletować, ale na pewno to wkrótce nastąpi - tłumaczy rektor uczelni. 

Obecna rektor uczelni marzy o tym, by w przyszłości Akademia Tarnowska stała się uniwersytetem.  - Nie osiadajmy na laurach, nie spuszczamy głowy w dół, nie zachwycamy się tym, że jesteśmy akademią, ale dążymy dalej do rozwoju, bo tylko ciągły rozwój pozwala nam pozyskać znakomite grono przyszłych studentów.

Już teraz wiadomo, że oferta kierunków kształcenia w uczelni powiększy się. W ostatnim czasie otworzono m.in. psychologię i prawo, teraz okazuje się, że jest zgoda na to by w Akademii Tarnowskiej otworzyć studia pn. Język niemiecki w e-biznesie.

 - Czekamy na Rachunkowości i finanse i najbardziej wyczekiwany kierunek lekarski, o który złożyliśmy w listopadzie. Różne są głosy na ten temat, troszkę jest hamowany przez duże uniwersytety, ale ministerstwo zapewnia, że wniosek jest dobrze skonstruowany i w najbliższych dniach dostaniemy pozwolenie. Pewnie nie zaczniemy od października, bo to długi proces by porządnie przygotować kierunek lekarski, ale od kolejnego października już mam nadzieję, ten kierunek u nas będzie - zapowiada dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni. 

Dodajmy, że już od dziś, 1 czerwca ruszyła też rekrutacja na studia w Akademii Tarnowskiej. Wybierać można spośród kilkunastu kierunków i kilkudziesięciu specjalności, uczelnia oferuje studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe. 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test