Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Koncert Wiosenno-Patriotyczny "Tu wszędzie jest Polska" [ZDJĘCIA]

W sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Chorzelowie odbył się wyjątkowy Koncert Wiosenno-Patriotyczny pt. "Tu wszędzie jest Polska". To wydarzenie stanowiło okazję do prezentacji różnych grup artystycznych działających przy ośrodku i było wspaniałym hołdem złożonym naszej Ojczyźnie.
Koncert Wiosenno-Patriotyczny "Tu wszędzie jest Polska" [ZDJĘCIA]

Autor: fot. SOKiS Chorzelów

Wydarzenie zaczęło się od krótkiego wstępu dyrektora SOKiS, Damiana Małka, który podkreślił, jak ważnym miesiącem dla Polski jest maj.

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych dniach obchodzone są bowiem w naszej Ojczyźnie trzy ważne święta. Pierwszy Maja to Międzynarodowe Święto Pracy. Drugi Maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto 3 Maja, upamiętnia przyjęcie Konstytucja z 1791 roku. Patrzymy na naszą historię, na tryumfy, które ostatecznie przyniosły nam wolność i demokrację. Jesteśmy to winni historii i naszym przodkom, a także współczesnym, którzy wierzyli i wierzą, że wszystko, co tworzą, robią z myślą o dobru Ojczyzny. - mówił Damian Małek, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie.

Wydarzenie było okazją do prezentacji grup artystycznych działających przy chorzelowskim Ośrodku Kultury. Przez blisko półtorej godziny na scenie występowali muzycy, tancerze i wokaliści z Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” wraz z Kapelą Ludową, prowadzeni przez Bożenę Telegę-Kuźnik oraz Konrada Sosińskiego, Zespół Wokalno-Muzyczny „Wesołe Nutki” przygotowany przez Sylwię Kanię oraz Grupa Wokalna, dla której aranże i akompaniament przygotował Michał Witek.

 W nawiązaniu do majowych świąt koncert opierał się na utworach związanych z naszą Ojczyzną oraz nawiązujących do polskich wartości i tradycji. W ludowej odsłonie publiczność mogła zobaczyć „Biało-czerwony walc”, „Polski kujawiaczek białoczerwony”, „Obrazek Krakowski” oraz wysłuchać utworów „Flaga”, „Jest takie miejsce”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, „Powrócisz tu”, „Kraj rodzinny matki mej”. 

Grupa Wokalna przygotowała utwory „Miasto budzi się”, „Zbudujemy dom”, „Tolerancja”, „Lubię wracać”, „Nie liczę godzin i lat”, „Świecie nasz”, „Dni których nie znamy” oraz „Jeszcze w zielone gramy”. Natomiast grupa młodsza i starsza „Wesołych Nutek” specjalnie na tę okazję przygotowała utwory „Jest takie miejsce – Polska”, „Wierzby i bocian”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”, „Wolność” oraz „Flaga Polski”.

Całość scenicznych prezentacji przypadła do gustu licznie zebranej publiczności, która każdy występ nagradzała gromkimi brawami, a cały koncert owacją na stojąco.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test