Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Mieleckie "Mam Talent" w Zespole Szkół Technicznych

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych udowodnili, że posiadają ogromne talenty na wielu płaszczyznach. Dziś w murach szkoły odbył się Przegląd Talentów, gdzie uczestnicy mieli okazję pokazać w czym są najlepsi.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

O samym wydarzeniu porozmawialiśmy z Magdaleną Sroczyńską-Kieszek, jednym z organizatorów Przeglądu Talentów.

Chodziło nam o to, żeby młodzież pokazała się z innej strony, niż ta, którą nauczyciele widzą codziennie w klasach. Chcieliśmy pokazać, że nasi uczniowie mają też inne talenty i nie tylko oceny są ważne. Mam nadzieję, że nam się to udało. - mówi Magdalena Sroczyńska-Kieszek, nauczycielka oraz jeden z organizatorów wydarzenia. 

Jakimi talentami zaskoczyli nas uczniowie Zespołu Szkół Technicznych?

Zaśpiewałam piosenkę w języku obcym, która jest o nieszczęśliwej miłości. Opowiada o tym, jak dziewczyna opisuje swoją miłość do chłopaka, który ją zostawił. Typowa piosenka o miłości tak naprawdę. Miłość każdy z nas czuł, czuje czy też będzie ją przeżywał lżej lub mocniej. - mówi Julita Czech, uczennica ZST oraz uczestniczka przeglądu talentów. 

Wybrałam piosenkę Czesława Niemena - Dziwny jest ten świat. Ucieszyłam się, ponieważ ludzie byli zdziwieni doborem repertuaru, więc efekt jak najbardziej zamierzony. - mówi Kamila Rugała, uczennica ZST oraz uczestniczka przeglądu talentów. 

Piękny śpiew przeważał podczas Przeglądu Talentów. Jedna z uczennic natomiast pokazała swoje piękne obrazy. 

W sumie maluję od dziecka. Można powiedzieć, że w mojej rodzinie przechodzi to z pokolenia na pokolenie. Malował mój dziadek, babcia, mama, a teraz przyszła kolej na mnie. Różnica polega na tym, że jako jedyna z rodziny idę gdzieś z tymi obrazami, pokazuję je i chcę łączyć z tym przyszłość. Największą inspirację znajduję w swoich spacerach. Jeśli można to tak nazwać, to mieszkam trochę na odludziu, więc od małego to środowisko głównie lasu bardzo mnie inspirowało. Na moich obrazach można znaleźć sporo nawiązań do natury - dużo kwiatów, zieleni, drzew. Na pewno bardzo inspiruje mnie Vincent van Gogh. Jest on moim ulubionym postimpresjonistą, podobnie jak Frida Kahlo. Moim zdaniem mają bardzo ciekawe życiorysy, w sumie bardzo podobne do mojego, więc to też dodaje dużego natchnienia. - mówi Wiktoria Boroń, uczennica ZST oraz uczestniczka przeglądu talentów. 

Przegląd talentów w Zespole Szkół Technicznych to wydarzenie, które organizowane było już w poprzednich latach w murach szkoły. Niestety, jego cykl przerwała pandemia. Teraz jednak uczniowie mogą chwalić się swoimi umiejętnościami w różnych dziedzinach. Jesteśmy już pewni, że w przyszłym roku zobaczymy edycję mieleckiego talent show. Nie możemy doczekać się, żeby zobaczyć, czym zaskoczą nas uczniowie w kolejnej jego odsłonie. 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 20°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test