Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Lider ludowców przedstawił program „Uczciwa Polska”

Politycy, działacze i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego zgromadzili się na corocznym spotkaniu opłatkowym. Wydarzenie odbyło się w auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie, na sali pojawiło się około 400 osób. W spotkaniu udział wziął też prezes PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz.

 - Mamy nową formułę. Jest to spotkanie otwarte z pytaniami, a nie tylko przekaz w jedną stronę. Bardzo ważne tematy, dużo o edukacji, o polskiej szkole, o wychowaniu młodzieży, o rolnictwie, o samorządzie. Też przedstawiałem nasz program „Uczciwa Polska” o dziedziczeniu emerytury, pracy, która się opłaca, czy programie mieszkaniowym i demograficznym „własny kąt”. To wszystko już na początku tego roku, a tego będzie jeszcze więcej. To jest rok wyborczy, a to wymaga pełnej determinacji i aktywności - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

W trakcie spotkania dużo słów poświęcono obecnej i przyszłej Polsce. Rozmawiano o potrzebach różnych grup społecznych i zawodowych.

 - Prezes Władysław Kosiniak-Kamysz z całą otwartością powiedział o zmianach, jakie powinny być w Polsce, jakie są oczekiwane, a później była dyskusja. Uczestniczyło w niej dużo młodych ludzi, którzy zadawali pytania. Pytała publicystyka, nauczyciele, rolnicy, mikroprzedsiębiorcy. Ja myślę, że te życzenia, które tu padały to również są życzenia nas wszystkich, nie tylko Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale doskonale wiemy, że obecna była też Koalicja Polska w całej okazałości i to są życzenia nas wszystkich - podkreśla Wojciech Kozak, radny Województwa Małopolskiego. 

 - Dyskutowaliśmy przede wszystkim o naszej sytuacji społecznej, gospodarczej, też o tym, czym jest prawda. Dzisiaj obserwujemy, że w wielu miejscach dzieją się różne cuda - nikt nie potrafi nic odpowiedzieć, jedyną odpowiedzią jest ta premiera, który mówił: nie zastanawiajcie się, nie dyskutujcie o tym, czy VAT był doliczany, czy obniżka VAT-u była istotna, ważna, czy nie, tylko patrzcie na to, że paliwo nie podrożało i z tego się cieszcie – przecież jesteśmy istotami myślącymi. W związku z tym każdy dzisiaj tych pytań stawia sobie coraz więcej - dodaje Stanisław Sorys, radny Województwa Małopolskiego. 

W trakcie wydarzenia zaprezentowano część programu wyborczego ludowców.  - Po pierwsze dziedziczenie emerytury po zmarłym małżonku, to jest bardzo ważne, bo bez dziedziczenia emerytury wdowy są skazane na bardzo trudne warunki egzystencji. Druga sprawa to jest praca, która się opłaca, czyli docenienie tych, którzy dużo pracują. Druga praca, godziny nadliczbowe, czy dodatkowo założona firma nie będzie opodatkowana, nie będzie oskładkowana. Trzecia rzecz to program demograficzny i mieszkaniowy. Musi być stale oprocentowany kredyt na poziomie 1,5% i wkład własny zapewniony na poziomie 100 tysięcy złotych ze strony Banku Gospodarstwa Krajowego. To jest nasza pierwsza propozycja w nowym sezonie. Mamy program, jesteśmy przygotowani, mamy plan dla Polski - mówi lider PSL. 

W trakcie spotkania oprócz rozmów o polityce wręczono też medale za zasługi dla PSL-u, było też kolędowanie, wspólna modlitwa oraz życzenia. 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 20°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test