Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Triumf drużyny Martina Schmitta w wyjątkowych zawodach Red Bull Skoki w Punkt

W sobotę, 5 kwietnia w Zakopanem odbyły się pierwsze na świecie drużynowe zawody w skokach narciarskich na celność – Red Bull Skoki w Punkt.

Wydarzenie przyciągnęło czołowych zawodników światowego formatu oraz legendy dyscypliny, a jego innowacyjna formuła zapewniła kibicom niezapomniane emocje. Zwycięzcą premierowej edycji została drużyna prowadzona przez Martina Schmitta, która w składzie: Dawid Kubacki, Stephan Embacher, Anze Lanisek i Andreas Wellinger osiągnęła dokładnie 1000 metrów.

Unikatowy konkurs opierał się na strategii i precyzji – nie liczyły się punkty za styl, wiatr ani długość rozbiegu. Celem każdej z drużyn było uzyskanie w dwóch seriach skoków sumy jak najbliższej 1000 metrów. W przypadku remisu decydowała liczba tzw. "skoków w punkt" oraz wynik kapitana ze specjalnej, mobilnej skoczni K-4. I właśnie ten detal zadecydował o końcowym triumfie ekipy Schmitta.

– To świetna inicjatywa i powiew świeżości w skokach narciarskich. Brakuje zawodów z większym luzem, nastawionych na dobrą zabawę i atmosferę – podkreślił Martin Schmitt.

W rywalizacji wzięli udział także inni legendarni skoczkowie: Adam Małysz, Thomas Morgenstern, Andreas Goldberger i Gregor Schlierenzauer, a wspierali ich aktualni zawodnicy Pucharu Świata, m.in. Daniel Tschofenig, Ryoyu Kobayashi, Domen Prevc, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot i Kacper Tomasiak.

Jednym z najbardziej spektakularnych momentów zawodów był skok Domena Prevca, który w pierwszej serii osiągnął 150,5 metra, ustanawiając nieoficjalny rekord skoczni w Zakopanem.

– Usłyszałem, że mamy zrobić show – no to zrobiłem – żartował Prevc, który tydzień wcześniej w Planicy pobił rekord świata w długości lotu (254,5 m).

Rywalizacja była niezwykle wyrównana. Po zakończeniu wszystkich skoków aż dwie drużyny – Schmitta i Goldbergera – uzyskały idealne 1000 metrów. Obie miały także po jednym "skoku w punkt". O zwycięstwie zdecydował więc rezultat kapitanów ze skoczni K-4, gdzie Schmitt uzyskał 4 metry, wyprzedzając Goldbergera o zaledwie jeden metr.

– To było niesamowite. Nie spodziewałem się, że tak wiele drużyn zbliży się do celu. Świadczy to o znakomitej strategii kapitanów – podsumował Paweł Wąsek, który reprezentował drużynę Adama Małysza.

Klasyfikacja końcowa Red Bull Skoki w Punkt:

  1. Drużyna Martina Schmitta – 1000 m (1 skok w punkt, kapitan: 4 m)
  2. Drużyna Andreasa Goldbergera – 1000 m (1 skok w punkt, kapitan: 3 m)
  3. Drużyna Thomasa Morgensterna – 999 m

Transmisja z zawodów z komentarzem popularnych streamerów Piotra "Izaka" Skowyrskiego i Filipa "Testree" Mątowskiego dostępna jest na kanale YouTube Eurosport Polska.

Wydarzenie wspierali: Volkswagen Samochody Dostawcze, Garmin, Continental, Varta, 4F oraz Red Bull Mobile.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test