Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Wybory

Karol Nawrocki w Tarnowie, mówił o potrzebie siódmej szprychy i budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego

Na Placu Kazimierza Wielkiego z mieszkańcami Tarnowa spotkał się popierany przez PiS obywatelski kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki. W trakcie wystąpienia mówił o potrzebie siódmej szprychy dla Tarnowa, budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, wparciu dla polskiego przemysłu, ale także o odrzuceniu Zielonego Ładu.

Karol Nawrocki nawiązał także do swojej niedawnej wizyty w podtarnowskich Wierzchosławicach.

Ta ostatnia moja wizyta tu na ziemi tarnowskiej w Wierzchosławicach jeszcze raz przypomniała fenomen Ojców Polskiej Niepodległości. Byli przecież tak różni, różnili się wieloma rzeczami, różnili się tym jak myślą o drodze do Polski niepodległej i jak wyobrażają sobie przyszłą Rzeczpospolitą, ale wszyscy mówili to co znajdziecie Państwo w moim "Planie 21" na XXI wiek i wszyscy z różnych pozycji politycznych i ideologicznych mówili "Po pierwsze Polska". Po pierwsze Polska powinniśmy mówić na każdym kroku, w każdym programie wyborczym, w każdym punkcie tego programu. Po pierwsze Polska i po pierwsze Polacy - przekonywał w Karol Nawrocki, kandydat na Prezydenta RP. 

Mowa był także o gospodarce, rozwoju, bezpieczeństwie i edukacji.

Dobra polska szkoła to szkoła, w której uczniowie nabierają praktycznych umiejętności i do tego doprowadzę – tu patrzę na młodzież – jak prezydent państwa polskiego, żeby 18-latkowie w swoich szkołach mogli uczyć się praktycznych umiejętności kierowania pojazdem. Oni muszą przystosowywać się do rynku pracy już w szkole i muszą przystosowywać się do tego, jak być Polakiem, odkrywać swoją tożsamość - zapowiadał.

Karol Nawrocki zapowiedział także wypowiedzenie Unii Europejskiej paktu migracyjnego oraz inicjatywę ustawodawczą "Powrót do domu Polska", czyli działania mające zachęcić Polaków mieszkających za granicą do przeprowadzki do ojczyzny.

Jak będę walczył z kryzysem demograficznym i depopulacją? W "Planie 21" jest konkretny projekt: "Powrót do domu Polska". Nas jest 60 milionów na całym świecie, w Azji Środkowej, Kazachstanie, Ameryce Południowej, w Brazylii. Jako prezydent państwa polskiego wyjdę z inicjatywą ustawodawczą i zgłoszę projekt "Powrót do domu Polska". Musimy pomóc naszym rodakom z całego świata, muszą mieć ulgi, muszą szybciej dostawać polskie obywatelstwo – przekonywał Karol Nawrocki.

Mieszkańcy Tarnowa i regionu witali Karola Nawrockiego z biało-czerwonymi flagami w rękach, skandując hasła: "Zwyciężymy" i "Tu jest Polska". Kandydat na urząd prezydenta przed i po spotkaniu witał się z mieszkańcami regionu i robił sobie z nimi zdjęcia.

Na spotkaniu z Karolem Nawrockim obecni byli także politycy, samorządowcy oraz działacze PiS z regionu tarnowskiego.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 13°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test