Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Lovelas 2024. Rekordowa edycja pełna emocji w Puszczy Sandomierskiej

W miniony weekend, 22-23 listopada, na malowniczych trasach Puszczy Sandomierskiej odbyła się kolejna edycja Lovelasa – wyjątkowego wydarzenia biegowego, które przyciągnęło rekordową liczbę uczestników z całej Polski. Organizatorzy, na czele ze stowarzyszeniem Zabiegani Mielec, po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, zapewniając uczestnikom niezapomniane wrażenia.

Biegi odbyły się na czterech dystansach: 10 km (Dycha Van Berde oraz Jaśnie Pana Nordic Dyszka dla miłośników nordic walking), 25 km (LoveLas), 50 km (Bardzo LoveLas) oraz 100 km (Seta z LoveLasem – ultramaraton). Każdy z biegów zgromadził biegaczy o różnych poziomach zaawansowania, co przełożyło się na niezwykłą atmosferę wzajemnego wsparcia i sportowej rywalizacji.

Rekord frekwencji i wysoka jakość organizacji

Lovelas 2024 okazał się wyjątkowy nie tylko ze względu na rekordową liczbę uczestników, ale także pod względem organizacyjnym. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół: od precyzyjnego oznaczenia tras, przez dobrze zaopatrzone punkty żywieniowe, aż po sprawną obsługę biura zawodów. Dzięki temu wydarzenie zyskało uznanie uczestników, którzy nie szczędzili pochwał.

Chociaż drobne potknięcia zawsze się zdarzają, w tym roku były one marginalne. Zawodnicy niemal jednogłośnie podkreślali, że trasy były znakomicie oznaczone, co minimalizowało ryzyko zagubienia. Kilkanaście przypadków wydłużenia trasy przez uczestników wynikało głównie z chwilowego braku uwagi lub podążania za innymi zawodnikami.

 Zależy nam na tym, aby każdy czuł się u nas dobrze zaopiekowano. Chociaż sami widzimy, co możemy poprawić, najważniejsze jest to, by zawodnicy nie odczuwali żadnych trudności. To dla nas największa satysfakcja – podkreślali organizatorzy.

Wyjątkowe historie uczestników

Lovelas to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także niezwykłe historie biegaczy, którzy podejmują wyzwanie, by sprawdzić swoje możliwości. W ultramaratonie na 100 km wielu zawodników osiągnęło swoje życiowe rekordy. Jednym z uczestników był debiutant na tak długim dystansie, który mimo zejścia z trasy na 74. kilometrze zapowiedział, że wróci za rok, by zmierzyć się z pełnym wyzwaniem.

Krótsze dystanse, takie jak 25 km i 50 km, również cieszyły się dużą popularnością. Z kolei na trasie 10 km wielu amatorów biegania po raz pierwszy miało okazję zmierzyć się z leśnymi ścieżkami Puszczy Sandomierskiej.

Pogoda okazała się sprzymierzeńcem zawodników. Lekki chłód i suche warunki stworzyły niemal idealne warunki do biegu. – Puszcza o tej porze roku wygląda przepięknie, a świeże powietrze i delikatny mróz dodały wydarzeniu niepowtarzalnego klimatu – podkreślali uczestnicy.

Całoroczna praca kluczem do sukcesu

Lovelas to wynik nie tylko kilku dni intensywnej organizacji, ale całorocznej pracy zespołu Zabieganych Mielec. Stowarzyszenie regularnie angażuje się w biegowe życie Polski, organizując punkty żywieniowe na innych imprezach biegowych, uczestnicząc w wydarzeniach partnerskich oraz promując swoje działania na charytatywnych biegach i festiwalach biegowych.

Nasza obecność na biegach partnerskich pozwala nam budować zaufanie i rozpoznawalność. Nie jesteśmy widoczni tylko raz w roku podczas Lovelasa, ale przez cały czas, co procentuje coraz większym zainteresowaniem naszym wydarzeniem – tłumaczyli organizatorzy.

Plany na przyszłość

Organizatorzy podkreślają, że Lovelas pozostaje dla nich priorytetowym wydarzeniem, choć nie planują na razie powrotu do formatu „Czterech Pór Roku”, który zakładał organizację imprez w różnych porach roku. Jak przyznają, jedno wydarzenie o tak dużym rozmachu jest dla nich wyzwaniem, które wymaga odpowiedniego przygotowania logistycznego, a także dbałości o to, by pozostało źródłem satysfakcji zarówno dla nich, jak i ich rodzin.

Organizacja Lovelasa musi przede wszystkim sprawiać nam radość i być źródłem dumy. Nie chcemy, by stało się to obowiązkiem czy obciążeniem. Ważne jest również, aby budżet imprezy był odpowiednio zbilansowany, co pozwala nam rozwijać inne działania naszego stowarzyszenia – wyjaśnili organizatorzy.

Lovelas 2024 to kolejny dowód na to, że Mielec stał się ważnym punktem na mapie polskich biegów terenowych. Urokliwe trasy Puszczy Sandomierskiej, doskonała organizacja i rosnące zainteresowanie biegaczy gwarantują, że kolejne edycje będą równie udane. Do zobaczenia za rok!


 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Zapraszamy na casting do świątecznego show! Zapraszamy na casting do świątecznego show! Team kreatywny „współodpowiedzialny” za sukces musicalu „NieUdacznicy”, czyli Anna Leszkiewicz, Izabela Serwan i Julia Kożuszna ma pomysł na kolejne muzyczne show. „Z choinki się urwałeś?” to osadzona w świątecznym klimacie barwna opowieść, pełna humoru i pięknej muzyki. Premiera odbędzie się w grudniu, więc najwyższy czas, aby zgromadzić obsadę, czyli złowić kolejne aktorskie i wokalne talenty. Ekipa organizacyjna „Z choinki się urwałeś?” zaprasza na castingi już w maju. Casting wokalny odbędzie się 17 maja o godz. 9:30, casting aktorski - 18 maja, także o godz. 9:30. Castingi odbędą się w sali widowiskowej DK SCK. Organizatorzy przesłuchań proszą wszystkich uczestników o wcześniejszą rejestrację od godz. 9 do 9:30 (holu przed salą widowiskową).Jakie są warunki uczestnictwa w castingu? Trzeba mieć minimum 14 lat, osobowość, talent, determinację, lubić dobrą zabawę. Organizatorzy podkreślają, że poszukują nie tylko młodych wykonawców, ale osób w każdym wieku. Uczestnicy castingu wokalnego proszeni są o przygotowanie dwóch piosenek z listy udostępnionej na fanpage @musicalmielec (podkłady w formacie MP3/pendrive). Podczas castingu aktorskiego kandydaci będą musieli prezentować tekst z listy udostępnionej na fanpage’u @musicalmielec.„Z choinki się urwałeś?” to nowa produkcja Domu Kultury SCK w Mielcu. W ekipie organizacyjnej przedsięwzięcia znalazły się instruktorki Domu Kultury SCK, które wcześniej pracowały przy produkcji „NieUdaczników” i były odpowiedzialne za scenariusz, reżyserię i choreografię musicalu. A „NieUdacznicy” to był niekwestionowany sukces wśród produkcji Domu Kultury SCK. Bilety na przedstawienia rozchodziły się w sprzedaży internetowej w kilka minut (lepiej sprzedał się w historii DK tylko koncert Dawida Podsiadły „Małomiasteczkowy” – 3 minuty), musical zagrano w Mielcu 15 razy gromadząc ponad 5-tysięczną publiczność. W przyszłym sezonie (od września) „NieUdacznicy” wyruszą w artystyczną podróż poza Mielec, ale jego twórcy już skupiają się na nowym przedsięwzięciu. Trzymamy kciuki, zapraszamy na castingi.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test