Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

PZL Mielec zdobywa pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP)

  • Źródło: PZL MIELEC
PZL Mielec zdobywa pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP)
Nagrodę wręczono przedstawicielom Pionu Technicznego PZL Mielec w Warszawie

MIELEC, 09.10.2024 r. – Pion Techniczny PZL Mielec, firmy należącej do Lockheed Martin, zdobył I nagrodę w XVII edycji prestiżowego branżowego konkursu na „Najlepsze osiągnięcie techniczne 2023 roku”, organizowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP). Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 20 września br. na Politechnice Warszawskiej, w ramach obchodów Dnia Mechanika.


Zespół PZL Mielec został wyróżniony w kategorii „Osiągnięcia wdrożeniowe w przemyśle” za autorski projekt „Komputerowe wspomaganie wdrożenia produkcji kadłuba wielozadaniowego samolotu F-16 Block 70/72”. Projekt ten obejmował dwa etapy: cyfrowe modelowanie struktur kadłuba oraz wdrożenie zaawansowanych technologii produkcyjnych. Dzięki zastosowaniu cyfrowych makiet proces wdrożenia produkcji został znacząco skrócony, co przyczyniło się do redukcji kosztów.
„To wyjątkowe osiągnięcie. Umiejętności i innowacyjność zespołu inżynierów PZL Mielec przynoszą efekty, które są doceniane nie tylko w naszej firmie, ale również przez szerokie środowisko inżynierskie. Praca i zaangażowanie naszych inżynierów mają bezpośredni wpływ na wydajność produkcji struktur samolotów F-16 Block 70/72 w PZL Mielec” – powiedział Janusz Zakręcki, prezes zarządu, dyrektor naczelny PZL Mielec.


W skład zwycięskiego zespołu, który opracował nagrodzony projekt, wchodzili wysoce wyszkoleni pracownicy oraz eksperci techniczni z PZL Mielec.

Cyfrowa makieta kadłuba samolotu F-16 Block 70/72.


Zdobywając nagrodę SIMP po raz trzeci w historii, PZL Mielec kolejny raz potwierdził swoją pozycję w czołówce polskich firm lotniczych. Firma osiągnęła to dzięki zaangażowaniu inżynierów i wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Poprzednie wyróżnienia dotyczyły projektów związanych ze stworzeniem linii produkcyjnej części samolotu 787 DREAMLINER z wykorzystaniem rozwiązania High Speed Machining oraz innowacyjnej kompozycji materiałowej do tłoczenia powłokowych części lotniczych.
Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich od lat wspiera utalentowanych, ambitnych i innowacyjnych twórców techniki, łącząc tradycję z nowoczesną wiedzą. Najlepszym specjalistom w tej interdyscyplinarnej dziedzinie przyznawany jest tytuł „Inżyniera Mechanika Roku”, a uczestnicy ogólnopolskich konkursów SIMP mogą zdobyć prestiżowe nagrody i wyróżnienia.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 10°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test