Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

„Uczniowie w mundurze: Centralny Zlot Klas Wojskowych – Drawsko Pomorskie 2024”

  • Źródło: CVCR
„Uczniowie w mundurze: Centralny Zlot Klas Wojskowych – Drawsko Pomorskie 2024”

Źródło: CVCR

Honor, lojalność, dyscyplina, odpowiedzialność oraz umiejętność pracy w zespole to drogowskaz, który będzie wskazówką dla Kadetów przez najbliższe dni w czasie Centralnego Zlotu Klas Wojskowych - Drawsko Pomorskie 2024.

Jak co roku najlepsi z najlepszych wśród klas o profilu wojskowym w Polsce spotkają się na 7-dniowym zlocie Kadetów. 

Miejsce szkolenia nie jest przypadkowe, ponieważ, aby przybliżyć realia służby wojskowej jak i sprzętu, którym na co dzień posługują się żołnierze, wytypowano 2 Brygadę Zmechanizowaną ze Złocieńca oraz instruktorów z 12 Brygady Zmechanizowanej i 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jednostkom tym doskonale znane są poligonowe obiekty szkoleniowe Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko. Będą doskonałymi przedstawicielami żołnierskiego rzemiosła dla wszystkich grup Kadetów biorących udział w szkoleniu.

Już od 15 września sześciuset kadetów, blisko 200 dziewcząt i ponad 400 chłopców podzielonych na 30 zespołów reprezentujących niemalże wszystkie województwa, przez 7 dni, będzie podejmować wyzwania jakie postawi przed nimi poligon w Drawsku Pomorskim. 

IX. Centralny Zlot Klas Mundurowych będzie miał charakter integracyjno-wojskowy, prowadzony w ramach obozu edukacyjnego. To najlepsi z najlepszych, elita kadetów spośród szkół, które wykazały się największą liczba absolwentów w danym regionie, którzy podjęli różne formy służby wojskowej, którzy zdobyli czołowe miejsca w Strzeleckich Mistrzostwach Polski dla Klas Wojskowych, w Międzyszkolnym Turnieju wiedzy o Wojsku Polskim „Ekstraklasa Wojskowa”, a także Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Wojskowych oraz Spartakiadzie Sportowo-Obronnej dla Klas Wojskowych. Powyższe osiągnięcia otworzyły uczniom drzwi do Centralnego Zlotu Klas Wojskowych.

Dzięki Ministerstwu Obrony Narodowej, pod egidą Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji prowadzone są projekty, które umożliwiają realizację programów nauczania skierowanych do uczniów szkół średnich.

To dzięki tym projektom funkcjonują Oddziały Przygotowania Wojskowego, Cyber.Mil z Klasą oraz Branżowe Oddziały Wojskowe, które mają na celu kształcenie i edukację młodzieży, w zakresie zarówno obronności i przygotowania do służby wojskowej jak i nabywania wartości takich jak: współpraca, dyscyplina, lojalność i etyka. Udział uczniów w zlocie umacnia także wartości patriotyczne i szacunek do munduru. Uczy również historii i tradycji wojskowych oraz wzmacnia patriotyzm wśród młodzieży.

Głównym celem zlotu jest pogłębienie umiejętności wojskowych nabytych przez kadetów w trakcie prowadzonych szkoleń w patronackich jednostkach wojskowych, a także podczas nauki w macierzystych szkołach. Dodatkowo, celem zlotu jest także kształtowanie u młodzieży umiejętności oraz cech charakteru niezbędnych do współdziałania w zespole i zapoznanie z możliwościami szkoleniowymi oraz bojowymi pododdziałów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Zlot będzie nie tylko doskonałą okazją do nauki, ale także do refleksji nad wartościami, które kształtują nasze społeczeństwo. Każdy uczestnik szkolenia wyniesie z tego wydarzenia nowe umiejętności i silne poczucie przynależności do wspólnoty, która łączy pokolenia. 

W poniedziałek, 16 września 2024 r. o godz. 8.00 na terenach nowego kompleksu Głębokie (Obozowisko OC Głębokie – współrzędne geograficzne: 53.3168235, 15.6269718) odbędzie się uroczyste otwarcie IX. Centralnego Zlotu Klas Wojskowych.

 


Źródło: CWCR

Źródło: CWCR

Źródło: CWCR

Źródło: CWCR


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test