Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Ponad 300 eksponatów na XIII Mieleckim Zlocie Zabytkowych Pojazdów

Zabytkowe samochody, stare silniki i duch przeszłości ukryty wewnątrz mechanicznych maszyn towarzyszą XIII Mieleckiemu Zlotowi Zabytkowych Pojazdów. Automobilklub Mielecki po raz kolejny staną na wysokości zadania i dał szansę starym, zabytkowym eksponatom. Samochody, autobusy, motory czy nawet rowery, których nie spotkamy już na ulicy, mogliśmy podziwiać podczas motoryzacyjnej wystawy.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Wspaniałe egzemplarze, wspaniałe pojazdy są tutaj dzisiaj naszym reliktem. Temperatura wysoka a u nas ponad 320 samochodów, eksponatów zostało zgłoszone na dzisiejszy zlot – mówi Grzegorz Stryjski, prezes Automobilklubu Mieleckiego.

Samochodów na zlot przybywało również po skończonych zapisach co dowodzi temu, że w naszym regionie jest wielu pasjonatów motoryzacji. Uczestnicy przyjeżdżają na mielecki zlot z całego Podkarpacia oraz odległych zakątków Polski, sami zaznaczają, że w pobliżu tylko Mielec wychodzi z inicjatywą dla starych eksponatów motoryzacji organizując tego typu wydarzenia.

Pierwszą edycję mogę powiedzieć tak, z dużym ryzykiem i niedowierzaniem robiliśmy. Organizowaliśmy dla sprawdzenia naszego rynku. Liczyliśmy, że organizując pierwszy raz będziemy mieć około 15 do 20 starszych egzemplarzy. Jak się okazało to było wtedy 55 pojazdów. Byliśmy pod wrażeniem wszyscy – wspomina Grzegorz Stryjski, prezes Automobilklubu Mieleckiego.

Na to motoryzacyjne wydarzenie o własnych siłach przyjechały pojazdy z czasów II Wojny Światowej, czy okresu PRL-u. Słynny „Ogórek” obudził wiele wspomnień. Nie zabrakło także replik pojazdów oraz samochodów wciąż na co dzień użytkowanych, jednak zdecydowanie wyróżniających się na drodze.

Replika taksówki z serialu Mennicy o numerze 1313. Zamiłowanie od dzieciństwa, lubimy to no i my taką replikę zrobiliśmy, która ma dokumentację, podpisana przez aktora pana Hryniewicza – mówią Agnieszka i Łukasz.

Miłośnicy pojazdów sami naprawiają i remontują swoje eksponaty, a na zlocie z dumą o nich opowiadają. Uczestnicy mogli wykonywać sobie pamiątkowe zdjęcia, wsiąść do samochodu i zapytać o każdy szczegół danego eksponatu. Specjalnie powołana komisja wybierała najstarszy samochód, motocykl oraz eksponat tegorocznego zlotu. Punktem kulminacyjnym była motoryzacyjna parada ulicami miasta.


 


 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 12°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test