Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Dominik Dobrowolski jeździ rowerem lub dopływa kajakiem, by promować Akcję Czysta Wisła

Akcja Czysta Wisłą to jedna z inicjatyw edukacyjno-ekologicznych organizowanych w ramach kampanii #mniejplastiku. W ciągu 17 dni wysprzątane zostanie 1047km brzegu Wisły wraz z dopływami od źródła na Baraniej Górze po ujścia rzeki w Bałtyku.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Jaki jest główny cel akcji? Taki, żeby w wodzie pływały ryby, kajaki, żaglówki, ale nie śmieci – ogłasza Dominik Dobrowolski, organizator akcji.

Dominik Dobrowolski, jako inicjator akcji jeździ rowerem lub dopływa kajakiem do miejscowości zlokalizowanych przy Wiśle, by szerzyć tę akcję i zachęcać Polaków do uczestniczenia w niej. Dotarł również do Surowej – małej miejscowości w gminie Borowa.

Akcja czysta Wisła – 2 edycja. W tym roku od 30 sierpnia do 15 września każdy może w niej wziąć udział nawet tacy tutaj młodzi strażacy, jakich spotkałem dzisiaj w Surowej, ale również wszyscy, którzy chcą po sobie zostawić czystą rzekę – mówi Dominik Dobrowolski, organizator akcji.

W Surowej lokalni mieszkańcy ciepło przywitali inicjatora akcji Czysta Wisła. Oprowadzili swojego gościa po lokalnym muzeum, w którym świat zatrzymał się w XX wieku, a które sami krok po kroku opracowali.

To jest budynek postawiony w 1926 roku także wnet będzie miał 100 lat. To była szkoła no i po szkole jak ją zlikwidowali, bo dzieci nie było, bo poszły na Górki (miejscowość), budynek stał pusty, niszczył się tak, bo jak nieużytkowany to się wszystko niszczy i zaplanowaliśmy to, że zrobimy tutaj takie muzeum – mówi Stanisław Miłoś, sołtys Surowej.

Mieszkańcy Surowej i przede wszystkim dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Surowa/Górki chętnie biorą udział w szlachetnej dla wszystkich akcji. Posprzątają brzeg Wisły oraz dopływowe rzeki: Breń i Wisłokę.

Wiadomo, że te śmieciory nas otaczają i musimy coś zrobić. MY musimy coś zrobić, bo jesteśmy niestety źródłem tych śmieci, aby one były tam, gdzie ich miejsce, czyli po prostu w pojemnikach do selektywnej zbiórki – dodaje Jaki jest główny cel akcji? Taki, żeby w wodzie pływały ryby, kajaki, żaglówki, ale nie śmieci – ogłasza Dominik Dobrowolski, organizator akcji.

W tym przedsięwzięciu mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane organizacje: parafie, sołectwa, kluby itp. 

My segregujemy, nie śmiecimy i sprzątamy, żeby Wisła była czysta! – przekazuje Jaki jest główny cel akcji? Taki, żeby w wodzie pływały ryby, kajaki, żaglówki, ale nie śmieci – ogłasza Dominik Dobrowolski, organizator akcji.

Wszystko, by Wisła była czysta!

 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test