Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Podleszanach

W piątkowe popołudnie (12.07) z ogromną przyjemnością ponownie gościliśmy w naszej bibliotece Panie z  Dyskusyjnego Klubu Książki. Nasze spotkanie było jak zwykle pełne pasji, emocji i odkrywania nowych światów. Dyskusyjny Klub Książki bowiem to nie tylko miejsce wymiany poglądów na temat literatury, ale także okazja do budowania przyjaźni i wspólnego odkrywania piękna słowa pisanego.

Tym razem tematem spotkania była książka Anny Trojanowskiej „Piołun na zapomnienie”. Jest to powieść napisana z niezwykłą pasją i sercem, pełna emocji, świetnych bohaterów, trudnych wyborów oraz intryg. Jeśli ktoś lubi wciągające, pełne tajemnic klimatyczne opowieści, których akcja rozgrywa się w czasach belle epoque, to jest to książka właśnie dla niego. Naszej grupie powieść przypadła bardzo do gustu i gorąco polecamy na czas letniego wypoczynku. Mamy nadzieję, że zachęci Państwa do tego recenzja naszej nowej koleżanki Moniki. Publikacja Anny Trojanowskiej ,,Piołun na zapomnienie” to znakomita książka z gatunku powieści historycznej. Bohaterką jest młodziutka Lea, która po poślubieniu starszego od siebie Józefa  rozpoczyna zupełnie nowe życie w Warszawie. Początkowo niepewna i zagubiona zaczyna się odnajdywać w nowej rzeczywistości i doskonale wypełnia rolę żony znanego aptekarza. Z czasem przekonuje się, że wyniesione z rodzinnego domu nauki o życiu i funkcji kobiet są nieskuteczne. Nie przypomina już dziewczyny z prowincji, sama  próbuje odnaleźć się w męskim świecie, co w ówczesnych czasach nie było łatwe. Dzięki determinacji i uporowi poznaje tajniki robienia leków i funkcjonowania apteki. W powieści pojawia się również tajemniczy wątek związany z byłą żoną Józefa, który to Lea chce rozwiązać. Czy jej się uda? Autorka z wykształcenia farmaceuta i etnolog wspaniale wykorzystała swoją wiedzę w tej powieści i przybliżyła nam tym samym ziołolecznictwo. Natomiast w kreacji bohaterki udało się jej pokazać, to jak spryt, mądrość i dokładna obserwacja zachowań  mogą pomóc w próbie poznania ludzkich tajemnic i funkcjonowania świata, w którym Lea spróbuje wyznaczyć sobie własne miejsce.

Już dziś zapraszamy na kolejne, sierpniowe spotkanie, którego lekturą będzie „Łopatą do serca” Marty Obuch.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test