Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Absolwenci u progu pierwszej pracy. Jak pierwszy raz dokonać rejestracji w urzędzie pracy i jakie daje nam możliwości?

Wielkimi krokami zbliża się okres letni i wielu młodych ludzi będzie poszukiwać pracy, by zarobić swoje pierwsze pieniądze. Pośród nich są również absolwenci szkół średnich, dla których praca sezonowa w tym sezonie nie wystarczy. Warto więc udać się do urzędu pracy.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Na dzień dzisiejszy w ewidencji osób bezrobotnych jest zarejestrowanych 152 absolwentów, z czego 27 z tego roku. Absolwent, chcąc zaistnieć w ewidencji osób bezrobotnych powinien zgłosić się z dokumentem tożsamości oraz świadectwem ukończenia szkoły i przystąpić do rejestracji. Są pewne zależności odnośnie statusu osoby bezrobotnej, które wynikają m.in. z zamieszkiwania w gospodarstwie rolnym powyżej 2ha, czy posiadanie renty, ale to wszystko przed rejestracją osoba może sobie weryfikować u pracownika urzędu - mówi Grzegorz Durak, dyrektor PUP w Mielcu.

Sama rejestracja w urzędzie pracy i wyrażenie chęci do podjęcia pracy nie wystarczy, aby absolwent mógł przeglądać oferty, które oferuje urząd.

Po fakcie rejestracji jako osoba bezrobotna, osoby bezrobotne kontaktują się z doradcami klienta, którzy przygotowują im indywidualne plany działania. W rozmowie z daną osobą ukierunkowują jej oczekiwania, możliwości rynku pracy, starając się dostosować oferty, które możemy zaproponować do jej oczekiwań. Ci absolwenci oprócz działań dodatkowych, gdzie prowadzimy orientację zawodową w ostatnich klasach szkół średnich, gdzie przekazujemy wiedzę odnoście oferty urzędu i sytuacji na rynku pracy, mogą po rejestracji skorzystać ze spotkań grupowych, gdzie pokazujemy aktualne możliwości wsparcia urzędu na ich rzecz.

Jak przekazuje Dyrektor PUP Grzegorz Durak, młodzi ludzie na start są zainteresowani głównie produkcją, gastronomią i handlem. Są również otwarci na nowe drogi rozwoju poprzez kursy, szkolenia, czy staże.

Tak jak każdy bezrobotny mają możliwość wyposażyć się w dodatkowe kwalifikacje, czy uzupełnić te posiadane kwalifikacje. Tu oferujemy możliwość odbycia szkoleń indywidualnych, które odbywają się pod deklaracją zatrudnienia ze strony pracodawcy, czyli tu dbamy o pełną efektywność tych szkoleń, żeby zaraz po uzyskaniu kwalifikacji osoba w praktyce mogła wyrażać te umiejętności, które zdobyła na szkoleniu - dodaje dyrektor PUP.

Możliwości wejścia na rynek pracy jest wiele. Wszystko leży w rękach młodych ludzi, którzy chcą pracować.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 12°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test