Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Lewica idzie do Parlamentu Europejskiego po godną pracę i dostępne mieszkania!

100 mld euro na stworzenie Europejskiego Funduszu Mieszkaniowego (w tym 10 dla Polski) i Europejski Pakiet Pracowniczy oraz prawo do odłączenia – o tych postulatach opowiadali w poniedziałek na rzeszowskim rynku przedstawiciele Lewicy

- Idziemy do Parlamentu Europejskiego, żeby Polska była państwem mocniejszym, silniejszym i zasobniejszym. Chcemy silnej Europy i silnej Polski – otworzył konferencję wicewojewoda i współprzewodniczący podkarpackich struktur Nowej Lewicy, Wiesław Buż.

Wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Nowej Lewicy, Włodzimierz Czarzasty rozpoczął trasę po Polsce wspierając kandydatki i kandydatów do Europarlamentu – pierwszym miastem, które odwiedził Rzeszów. W konferencji wzięli udział reprezentanci listy: jej liderka Wiktoria Aleksandra Barańska, startujący z numerem 2 były prorektor ds. nauki na Politechnice Rzeszowskiej prof. Grzegorz Budzik, Agnieszka Chmiel, Jakub Skiba, Przemysław Róg oraz radny miasta Krosna Gabriel Zajdel.

– Chcemy, by Unia Europejska utworzyła Europejski Fundusz Mieszkaniowy i przeznaczyła na to 100 mld euro, z czego 10 mld powinno trafić do Polski. To dałoby nam 100 tysięcy mieszkań. Wiemy, jak je budować. Jest masa ludzi, szczególnie młodych, którzy nie mają zdolności kredytowej – mówił na konferencji Czarzasty. Program budowy mieszkań na tani wynajem jest odpowiedzią na potrzeby młodego pokolenia – założenia rodziny, posiadania dzieci, normalnego rozwoju każdej rodziny. W ten sposób młode pokolenie zobaczy, jak Unia Europejska bezpośrednio może pomóc każdemu człowiekowi.

Współprzewodniczący Nowej Lewicy podkreślił także, że Lewica stawia na młode pokolenie, za przykład podając liderkę podkarpackiej listy, reprezentującą partię Razem 27-letnią Wiktorię Aleksandrę Barańską.

- Jest najmłodszą „jedynką” w Polsce – mówił Czarzasty – Lewica nie tylko mówi o młodym pokoleniu, ale daje również mówić młodemu pokoleniu, daje młodemu pokoleniu możliwość przedstawiania poglądów, daje możliwość walki o swoje poglądy. Wiktoria, trzymam za ciebie kciuki!

Głos zabrała także Barańska, skupiając się na części programu dotyczącej pracy. 

- Sama pracowałam za sześć, siedem złotych za godzinę, na czarno i na śmieciówce. Wiem, jak to jest, kiedy pracownikom odbiera się godność – dlatego w Europarlamencie powalczę o Europejski Pakiet Pracowniczy: europejską minimalną pensję, jawność wynagrodzeń, ochronę przed dyskryminacją i mobbingiem. Chcemy zakazu bezpłatnych staży i walki z umowami śmieciowymi.

Barańska zaproponowała także wprowadzenie tzw. prawa do odłączenia: – Jesteśmy formacją, która dostrzega ogromne możliwości płynące z nowych technologii, ale też zagrożenia, dlatego postulujemy prawo do tzw. odłączenia się, prawo do bycia offline, by po godzinach pracy móc wyłączyć telefon, komputer służbowy i w spokoju odpocząć z rodziną, czy realizować swoje hobby.

Postuluje także większą ochronę pracowników delegowanych (np. kierowców ciężarówek) i transgranicznych. 


 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
bezchmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test