Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

#zostańpolicjantem – jak wygląda kurs podstawowy w szkole Policji?

To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy marzą o pracy w Policji. W internecie można znaleźć bardziej lub mniej sprawdzone informacje na ten temat. Chcesz się przekonać, jak jest naprawdę? Zapraszamy Cię w takim razie do obejrzenia naszego najnowszego 15-minutowego filmu, który powstał przy współudziale Szkoły Policji w Słupsku.

Pierwsze dni służby to zazwyczaj duża niewiadoma. Tuż po złożeniu ślubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej nowo przyjęty policjant zostaje skierowany na szkolenie zawodowe podstawowe, czyli potocznie mówiąc – kurs podstawowy. Odbywa się on w jednej ze szkół Policji. Ukończenie z wynikiem pozytywnym tego szkolenia pozwoli młodym stażem funkcjonariuszom w przyszłości pełnić służbę w różnych pionach Policji. Ale zanim to nastąpi, czeka ich czas intensywnej nauki, podczas której będą zdobywać niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne w przyszłej służbie. Pierwsze tygodnie w szkole Policji to tak zwany okres unitarny, podczas którego słuchacze zapoznają się z regulaminami musztry oraz codziennym funkcjonowaniem w jednostce zhierarchizowanej. Dla większości z nich bardzo często jest to pierwszy kontakt z mundurem czy z bronią.

Chcąc przybliżyć wszystkim zainteresowanym służbą w Policji, to czego mogą się spodziewać podczas kursu podstawowego, w Biurze Komunikacji Społecznej KGP zrodził się pomysł stworzenia kilkuminutowego filmu pokazującego, jak wygląda taki kurs i czego można się podczas jego trwania nauczyć. Do projektu zaprosiliśmy Szkołę Policji w Słupsku. W filmie występują m.in. wykładowcy placówki oraz chętni do współpracy z nami kursanci – nowo przyjęci policjanci. W tym miejscu warto dodać, że współpraca przy tym projekcie przebiegała bardzo sprawnie. Nagrania zrealizowane zostały w ciągu kilku dni zdjęciowych na terenie szkoły według stworzonego wcześniej scenariusza. Zdjęcia kręciliśmy  zarówno w dzień, jak i w nocy, z ziemi, jak i z powietrza – w tym przypadku za pomocą drona. Sprzęt, który wykorzystaliśmy, został zakupiony ze środków unijnych przy okazji realizowanych wcześniej projektów. Nasze działania w żaden sposób nie zakłócały normalnego toku pracy szkoły. Kluczem dotarcia do młodych odbiorców zainteresowanych związaniem swojego życia zawodowego z Policją, oprócz fabuły, w której nie zabrakło akcentów humorystycznych, jest również specjalnie dobrana muzyka. Ale żeby się o tym wszystkim przekonać, po prostu trzeba obejrzeć nasz film.

Dodatkowym efektem naszej współpracy ze Szkołą Policji w Słupsku są również tzw. shortsy, czyli około 30 - 60-sekundowe filmiki, które będzie można oglądać na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych polskiej Policji – Youtube, Instagramie, Facebooku i TikToku. Mamy nadzieję, że nasze produkcje spotkają się z pozytywnym odzewem zarówno przyszłych policjantów, jak i tych, którzy szkolenie podstawowe mają już dawno temu za sobą.

Informacje na temat doboru do Policji: Jak zostać policjantem

Tekst: Agnieszka Włodarska/BKS KGP
Zdjęcia: sierż. szt. Kamil Kłeczek, sierż. szt. Krystian Kłeczek, sierż. szt. Tomasz Lis, Artur Orliński
Montaż: sierż. szt. Tomasz Lis


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test