Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Rusza możliwość dofinansowania rozwoju kompetencji pracowników!

Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu w 2024 roku startuje z realizacją projektu „Nowoczesne kompetencje w subregionie tarnobrzeskim”.
  • Źródło: POWIAT MIELECKI

Projekt będzie realizowany w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 (PRIORYTET 7/ FEPK.07, Działanie 7.9 Rozwój kwalifikacji i kompetencji kadr).

W czwartek, 2 listopada Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. reprezentowana przez Prezesa Łukasza Gajdowskiego i Wiceprezesa Antoniego Górskiego podpisała Umowę o dofinansowanie Projektu z Województwem Podkarpackim – Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie reprezentowanym przez Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy Tomasza Czopa.

Celem Projektu jest podniesienie kwalifikacji, kompetencji zawodowych 1 289 pracowników z subregionu tarnobrzeskiego z województwa podkarpackiego w terminie do 31.12.2026 r. poprzez dofinansowanie usług rozwojowych za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych, zgodne ze zidentyfikowanymi potrzebami pracowników, w tym również wymagające aktualizowania kompetencji i uwzględniające transformację ekologiczną i cyfrową, zwłaszcza u starszych pracowników, w celu zatrzymania ich na rynku pracy, ułatwieniu przeprowadzenia procesów restrukturyzacji bądź zapobiegawczo, przeciw wystąpieniu sytuacjom kryzysowym.

Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR S.A.” w ramach Umowy o dofinansowanie Projektu, będzie realizować projekt na terenie subregionu tarnobrzeskiego odejmującego miasto Tarnobrzeg oraz powiaty tarnobrzeski, stalowowolski, mielecki, niżański, kolbuszowski.

Celem Projektu jest podniesienie kwalifikacji, kompetencji zawodowych ponad tysiąca dwustu pracowników z subregionu tarnobrzeskiego z województwa podkarpackiego poprzez dofinansowanie usług rozwojowych za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych.

Projekt będzie odpowiedzią na zidentyfikowane potrzeby pracowników, w tym również wymagające aktualizowania kompetencji i uwzględniające transformację ekologiczną i cyfrową, zwłaszcza u starszych pracowników, w celu zatrzymania ich na rynku pracy, ułatwieniu przeprowadzenia procesów restrukturyzacji bądź zapobiegawczo, przeciw wystąpieniu sytuacjom kryzysowym.

Realizacja Projektu rozpocznie się 1 stycznia 2024 roku i potrwa do 31 grudnia 2026 roku.

Wartość Projektu wynosi 17 944 421,00 zł.

Grupę docelową stanowić będą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające siedzibę lub oddział albo miejsce wykonywania działalności gospodarczej na terenie w/w subregionu.

 

ar


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test