Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

II edycja wystawy malarstwa, rysunku i rzeźby "OKO w OKO" w Chorzelowie

W czwartkowy wieczór w galerii Ośrodka Kultury w Chorzelowie otwarto wystawę malarstwa, rysunku i rzeźby pt. „OKO w OKO II edycja”, będącą przeglądem twórczości uczestników warsztatów studia art. GOYA uczęszczających na zajęcia w sezonie 2022/2023. Na wystawie zobaczyć można ponad 70 prac, prezentowanych przez 51 uczestników warsztatów w przedziale wiekowym 7-14 lat.
II edycja wystawy malarstwa, rysunku i rzeźby "OKO w OKO" w Chorzelowie

Autor: Wiktoria Kawa

Muzyczny znak do rozpoczęcia wernisażu dał Antoni Maziarz. Następnie zebranych przywitał dyrektor SOKiS Damian Małek, który przybliżył obecnym, wśród których znaleźli się twórcy, ich rodziny, przyjaciele i bliscy oraz  założyciele pracowni art. GOYA.

– Dziś tą przestrzeń wypełniają uczestnicy naszych warsztatów i to dzięki nim tu jesteśmy. Dziękujemy Ośrodkowi Kultury za kolejny rok współpracy. W październiku 2022 mieliśmy możliwość prezentacji w tym miejscu grupy starszej, a dziś prezentujemy prace grup od 7 do 14 lat. Ktoś kiedyś powiedział, że aby zrozumieć dzieło sztuki, artystę lub grupę artystów należy przedstawić  przestrzeń w której działają.  Przestrzeń zapoczątkowana przeze mnie i Łukasza tworzą przede wszystkim uczestnicy warsztatów. Obserwujemy jak tworzą się pomiędzy nimi więzi, nawiązują się znajomości i przyjaźnie. W taki sposób tworzą ciepłą i sprzyjająca atmosferę, która owocuje pracami, które możemy tu dzisiaj obejrzeć – powiedziała Iwona Duracz-Gil inicjatorka wystawy. 

– Pozwólcie, że nawiążę do naszych doświadczeń, bo to już kilka lat kiedy razem pracujemy i możemy otwarcie mówić o absolwentach Instytutu Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy zaczynali u nas w Goyi,  a następnie kontynuowali naukę w liceum plastycznym. Są to różne, ambitne i ciekawe osoby z indywidualnym podejściem, które na naszych oczach stają się   ludźmi sztuki. To coś więcej niż zręczne obrazowanie rzeczywistości, którą widzimy potocznie.  Staramy się naszych twórców nie tylko uczyć malować i rysować, ale nauczyć ich tej najważniejszej cechy, czyli determinacji, a szczególnie w dzisiejszych czasach, które są tak mocno przebodźcowane. Ten świat staje się wymagający, a sztuka jest pewną formą wytchnienia. Gorąco Wam gratuluje, bo ta wystawa jest pewnym elementem i fragmentem Waszej drogi – zwrócił się do twórców Łukasz Gil ze studia art. GOYA. 

– Jest mi niezmiernie miło, że możemy się ponownie spotkać, i że los daje nam taka możliwość. Cieszę się, że państwo przekazujecie tą swoją wiedze oraz dzielicie się swoim talentem i umiejętnością przekazywania świata i wyrażania emocji tą dziedziną sztuki. Bardzo za to dziękuję, że to właśnie u nas zagościła ta wystawa, że możemy mieć w naszym Ośrodku tak wspaniałych gości, czego wyrazem jest ta pełna sala. Myślę, że będziemy się tu spotykać częściej, bo jesteście swego rodzaju narybkiem, który w przyszłości będzie tworzył naszą rodzimą kulturę – zwrócił się do zebranych Józef Piątek Wójt Gminy Mielec. 

Wystawa czynna będzie do 3 listopada br. 

 

 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
bezchmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test