Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Ekstra Talent 2023 w Mielcu

Wrzesień wcale nie musi kojarzyć się wyłącznie z końcem wakacji i powrotem do szkoły. W dniach 5-25 września Fundacja Ekstraklasy we współpracy z każdym z klubów Ekstraklasy zorganizują wydarzenie z cyklu Ekstra Talent. Jest to projekt zakładający organizację testów motorycznych w połączeniu z turniejem piłkarskim dla dzieci – do projektu zapraszane są drużyny z zawodnikami w wieku do 12 lat. Głównym celem przedsięwzięcia jest sprawdzenie poziomu sprawności fizycznej młodych zawodników trenujących w akademiach piłkarskich w całej Polsce.

Jest to już ósma edycja tego projektu - organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ekstraklasy, a sam projekt finansowany jest ze środków Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Turnieje odbywają się w dniach 5 - 25 września na obiektach 18 klubów Ekstraklasy. Głównym celem projektu jest promocja sportu wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie aktywnego trybu życia oraz zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności.

 

Niezwykle ważne jest uświadamianie wśród całego społeczeństwa istotności aktywności fizycznej. Ruch oraz uprawianie sportu są kluczowe w rozwoju każdego dziecka. Prowadząc testy motoryczne możemy śledzić wszelkie zmiany oraz prawidłowości na przestrzeni lat. Dowodem słuszności potwierdzającym sens organizacji właśnie takich wydarzeń jest radość oraz uśmiech na twarzy każdego z najmłodszych uczestników projektu Ekstra Talent - opowiada Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasy SA.
 

Kluczowym punktem projektu są testy motoryczne prowadzone przez kadrę naukową Akademii Wychowania Fizycznego z Warszawy, której przewodniczy dr Janusz Dobosz. Podczas każdego wydarzenia przeprowadzane są trzy główne próby:

  • Bieg Wytrzymałościowy (tzw. Beep Test)
  • Bieg Wahadłowy 10x5 metrów
  • Zwis na ugiętych ramionach

Wyniki każdego zawodnika są zapisywane i gromadzone w jeden wspólny raport. Najbardziej wyróżniający się uczestnicy otrzymują dodatkowe nagrody. Każde wydarzenie kończy się turniejem piłkarskim pomiędzy drużynami zgłoszonymi do projektu.

Takie projekty jak Ekstra Talent są konkretnym bodźcem dla każdego uczestnika pokazującym, jak oddziałuje na nas regularne podejmowanie wszelkiego rodzaju form ruchu. Jestem pewien, iż nie ma niczego przyjemniejszego, niż satysfakcja płynąca z uprawiania sportu i gry w piłkę nożną. Mam nadzieję, że już za kilka lat na boiskach Ekstraklasy będziemy mogli podziwiać właśnie tych dzielnych zawodników, którzy zaznaczyli swoją obecność pięknymi bramkami oraz ponadprzeciętnymi wynikami w testach motorycznych podczas projektu Ekstra Talent – wskazuje Tomasz Zabielski, koordynator projektu Ekstra Talent.
 

Do udziału w zabawie zapraszane są również dzieci w wieku przedszkolnym, które mogą spędzić aktywnie czas na przygotowanych torach przeszkód czy podczas zabaw animacyjnych. Cała oprawa wydarzenia oraz mnogość dostępnych form aktywności składają

się na duży sportowy piknik, chętnie odwiedzany nie tylko przez zawodników, ale również ich rodziców czy opiekunów. Wydarzenia poprowadzi Dariusz Ślęzak (DJ Ucho), który jako DJ i konferansjer prowadził wiele popularnych wydarzeń sportowych. O jak najlepszą rozgrzewkę zadba Kacper Lachowicz (Kacpa), trener koszykówki - od 2010 roku współprowadzi Marcin Gortat Camp.

 

Każdy z zawodników biorących udział w projekcie Ekstra Talent może liczyć na szereg upominków. Przede wszystkich wszyscy młodzi sportowcy za udział w turnieju otrzymują nagrody z rąk trenerów oraz zaproszonych gości na okazałej scenie przy uroczystej oprawie, odpowiedniej dla specyfiki dużego wydarzenia. Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowy dyplom oraz medal, a drużyna podczas ceremonii zakończenia może cieszyć się z okazałego pucharu. Ponadto najlepsi zawodnicy otrzymują również dedykowane statuetki.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test