Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Szkoła rodzenia w mieleckim szpitalu

Często przyszli rodzice mają dylemat: wybrać się do Szkoły Rodzenia, czy zdać się na naturę, licząc, że wszystko pójdzie spokojnie i gładko. Praktyka wskazuję na to, że warto zapisać się na takie zajęcia!

U przyszłej mamy rośnie świadomość swojego ciała w ciąży, przebiegu porodu i początków macierzyństwa. Oboje rodzice czują się o wiele pewniej, a ich psychika ma ogromny wpływ zarówno na przebieg ciąży, jak i dobrostan mamy i dziecka po porodzie. - Pandemia nie była dobrym czasem dla Szkoły Rodzenia, ale teraz ruszyła ona znowu. Mamy doskonałą kadrę i cieszymy się świetnymi opiniami mam, które skorzystały z tej oferty - mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Położna Wiktoria Wilk, która prowadzi zajęcia w Szkole Rodzenia, zdaje sobie sprawę, że kobiety często argumentują, iż dzieci przez tysiące lat przychodziły na świat, a mamy nie uczestniczyły w takich zajęciach. - I jest to prawda, ale wszystkie badania i nasza codzienna praktyka dowodzą, że jeżeli mama jest spokojna, bo przygotowana emocjonalnie i psychiczne na to, co się z nią dzieje, ma okazję poćwiczyć podstawowe czynności pielęgnacyjne przy dziecku, takie jak na przykład kąpiele, przewijanie, ubieranie, to potem stresuje się nieporównywalnie mniej. Wtedy zupełnie inaczej funkcjonuje też maluszek, który od początku czuje się bezpiecznie, nie odbiera stresu mamy - wyjaśnia.

Tata dzięki Szkole Rodzenia może bardzo łatwo zrozumieć swoją rolę w trakcie porodu, połogu i potem opieki nad maleństwem. Jeśli wie, co robić, o wiele chętniej się angażuje. Czuje się pewnie i nawiązuje od razu bardzo silną więź z maluszkiem. - My, jako położne, mamy kontakt z pacjentkami po porodzie naturalnym, po cięciach cesarskich i wiemy, że te panie, które uczestniczyły w zajęciach przygotowawczych, same podkreślają, jak wiele im to dało. Były znacznie spokojniejsze dzięki temu, że wiedziały, czego mogą się spodziewać. Co prawda wcześniej czytały wiele na ten temat, oglądały filmy, ale to nie to samo co kontakt z położną, która odpowie na każde nurtujące mamę pytanie. Ważna jest możliwość poćwiczenia z lalką o wielkości i wadze noworodka, a przy tym położna zawsze da bezcenne wskazówki - dodaje Beata Bieniek. W Szkole Rodzenia jest także kurs pierwszej pomocy dziecku, który także sprawia, że rodzice czują się o wiele bardziej komfortowo sprawując opiekę nad pociechą.

Zapraszamy panie po 21 tygodniu ciąży, ale także ojców lub inne osoby towarzyszące przyszłej mamie w trakcie ciąży porodu czy połogu.

Kontakt: położna Wiktoria Wilk - tel. 725245876


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test