Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Po trzech latach mieszkańcy znów świętowali Dni Szczucina

Po raz pierwszy po 3-letniej przerwie mieszkańcy znów mogli świętować Dni Szczucina. Na placu targowym, gdzie zostało zorganizowanie wydarzenie nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

- Będą występy artystyczne, w tym także występy artystyczne naszych najmłodszych szczególnie szkoły tańca. Na placu można korzystać ze wszystkich tych rzeczy, które są przeznaczone dla najmłodszych, czyli już od trzylatków, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, warkoczyki, te wszystkie rzeczy, które dzieci lubią. Dla starszych teraz to część artystyczna, a potem już długo wyczekiwana zabawa publiczna, ludowa od 21:30 będziemy się bawić mam nadzieję do godz. 2:00- mówi Jan Sipior, burmistrz miasta i gminy Szczucin.

Małymi krokami Szczucin przygotowuje się także do większego wydarzenia, które będzie miało miejsce za trzy lata.

- Od tego roku przygotowujemy się do bardziej podniosłych uroczystości. W 2026 roku będziemy obchodzić po pierwsze 700-lecie parafii rzymskokatolickiej powstałej w Szczucinie, ale ponieważ jest to po praz pierwszy wzmianka o miejscowości Szczucin, jeszcze nie mieście, ale miejscu zamieszkania naszych przodków to będziemy obchodzić 700-lecie naszego miejsca zamieszkania- dodaje.

W trakcie Dni Szczucina mieszkańcy mogli usłyszeć największe przeboje w wykonaniu Szkoły Rocka Pawła Mazura, oraz skorzystać z oferty gastronomicznej. Razem z mieszkańcami ten wyjątkowy dzień świętował także poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski.

-Jest to okazja, żeby przede wszystkim podziękować za codzienny wysiłek i trud wszystkim mieszkańcom i władzom samorządowym, a jednocześnie my, goście, którzy uczestniczą w tego typu uroczystościach mają możliwość zapoznania się z dorobkiem kulturalnym, artystycznym wszystkim tym, czym żyje miasto i gmina Szczucin na co dzień- zaznacza Wiesław Krajewski, poseł na sejm RP.

Zapytaliśmy także mieszkańców jak podobają im się przygotowane atrakcje.

-Można przynajmniej wyjść gdzieś, spotkać się ze znajomymi, pobawić się. - Jak była pandemia to nie było. Podobają mi się te zespoły, przyjechałam tak chwilę, choć gorąco jest, ale oby takich więcej. - Myślę, że bardzo fajnie, że coś takiego się dzieje u nas w Szczucinie. Nic tylko gratulować całemu samorządowi, że są w stanie taką dużą imprezę zorganizować. Myślę, że tylko bić brawo.-­ To jest właśnie sukces Szczucina, obywateli i wszystkich, przyjemnie tak.- Myślę, że fajna zabawa dla dzieci. Super, że takie dni są w ogóle, można gdzieś wyjść. 

Gwiazdą wieczoru był zespół Future Folk, natomiast po występie na mieszkańców czekała zabawa taneczna. Organizatorem wydarzenia było Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie.

 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test