Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Mielcu mówi o służbie w Wojsku Polskim

Coraz więcej osób chce wstąpić w szeregi Wojska Polskiego i w tym kierunku prowadzić swoje kariery. Ale co tak właściwie ma dziś do zaoferowania Wojsko Polskie? O tym rozmawiamy z porucznikiem Grzegorzem Mazanem z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Wojsko Polskie stawia przed kandydatami szereg możliwości rozwoju. W zależności od sytuacji zawodowej i osobistej są to m.in. służba w Dobrowolnej Zasadniczej Służbie Wojskowej i w dalszej perspektywie jako żołnierz zawodowy, służba w TSW, która umożliwia połączenie pracy zawodowej ze służbą w Wojsku Polskim, Studia Wojskowe dla absolwentów szkół średnich w uczelniach wojskowych, które już od pierwszego miesiąca nauki gwarantują uposażenie w wysokości 4960 zł oraz bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie, Szkoła Legii Akademickiej dla studentów uczelni cywilnych, którzy w trakcie studiów mogą uzyskać stopień podoficerski, a jako absolwenci zostać oficerami Wojska Polskiego. - mówi por. Grzegorz Mazan, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Mielcu.

Czym tak właściwie jest Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa?
Jest to rodzaj służby dla ochotników, którzy nie pełnili służby wojskowej, składa się z dwóch etapów: 

  • 27 dniowego szkolenia podstawowego, w czasie którego kandydat poznaje podstawy obsługi broni, taktyki, żołnierskiego zachowania się. Zakończone jest ono przysięgą wojskową. 
  • Maksymalnie 11 miesięcznego szkolenia specjalistycznego, podczas którego żołnierz szkoli się z tematyki przypisanej do jego przyszłego stanowiska służbowego w służbie zawodowej

Jakie korzyści niesie ze sobą służba w Dobrowolnej Zasadniczej Służbie Wojskowej?

Jest to m.in. wynagrodzenie na poziomie żołnierzy zawodowych, tj. 4960 zł już od pierwszego dnia służby, zakwaterowanie, atrakcyjne dodatkowe kursy w trakcie szkolenia, perspektywa i pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej.

Jakie są wymagania wobec kandydatów?

Kandydat do służby w Wojsku Polskim musi być pełnoletni, posiadać polskie obywatelstwo, posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby wojskowej, być niekaranym za przestępstwa umyślne i cieszyć się nieposzlakowaną opinią. 

Jakie kroki ma podjąć osoba zainteresowana służbą w Wojsku Polskim?

Pierwszym krokiem jest rejestracja na stronie zostanzolnierzem.pl. Po podaniu podstawowych danych z kandydatem skontaktuje się pracownik WCR i przedstawi dalszą ścieżkę rekrutacji. Można równierz przyjść do naszego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu osobiście. Znajdujemy się na ul. Legionów 25 i zapraszamy w dni robocze w godzinach 7:30-15:30, a w poniedziałki do 18. Zapraszamy serdecznie.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test