Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Podsumowanie Wojskowych Targów Służby i Pracy przez WCR Mielec

17 i 18 marca w 16 miastach na terenie całej Polski zostały zorganizowane Wojskowe Targi Służby i Pracy. Wydarzenie to było idealną szansą na zapoznanie się z ofertą Wojska Polskiego.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Jak przebiegły Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale, na których pojawiło się mieleckie Wojskowe Centrum Rekrutacji?

17 i18 marca w 16 miastach w Polsce, w tym również na Podkarpaciu, w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale, po raz pierwszy odbyły się Wojskowe Targi Służby i Pracy organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji przy współudziale Ośrodka Zamiejscowego w Rzeszowie. To wydarzenie promowało wszystkie formy służby wojskowej wprowadzone ustawą o obronie Ojczyzny. W ciągu 2 dni targi odwiedziło prawie 3000 osób. - mówi por. Grzegorz Mazan z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu.

Czy w trakcie targów zainteresowani służbą w Wojsku Polskim mogli złożyć wniosek o wstąpienie do służby?

Każdy zainteresowany mógł porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub Wojsk Obrony Terytorialnej. Rekruterzy informowali, jak zostać żołnierzem zawodowym, a także podjąć służbę w innych rodzajach służby wojskowej. Przedstawiciele WCR prezentowali ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań. Zdecydowani mogli na miejscu wypełnić wniosek o powołanie do służby. Wojskowe Centra Rekrutacji przedstawiły także szkolenia w klasach wojskowych czy szkolenia ochotnicze dla studentów w programie Szkoła Legii Akademickiej. - mówi por. Grzegorz Mazan.

Jakie atrakcje czekały na uczestników targów?

Na targach można było spotkać żołnierzy i sprzęt wojskowy jednostek wojskowych stacjonujących na Podkarpaciu. Swoją ofertę pokazali również przedstawiciele wszystkich uczelni wojskowych w Polsce. Dodatkowo odbyły się konkursy strzeleckie na strzelnicy wirtualnej. Ponad 100 żołnierzy ochotników Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, stacjonujących w 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, po zakończeniu szkolenia podstawowego w sobotę 18 marca, zożyło uroczystą przysięgę wojskową na Placu Rynku w Boguchwale. Można było zobaczyć występy orkiestry wojskowej z Rzeszowa. Dla miłośników kulinariów nie zabrakło oczywiście wojskowej grochówki oraz wspaniałego chleba z piekarni polowej, wypiekanego na miejscu. - mówi por. Grzegorz Mazan.

Targi z pewnością pokazały, jak w dzisiejszych czasach działa Wojsko Polskie. Patrząc na ich popularność , jesteśmy pewni, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych odsłon tego wydarzenia.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test