Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Nowa hala sportowa tematem nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej

Omówieniu sytuacji związanej z brakiem odbioru hali sportowej w Mielcu poświęcona była nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, która odbyła się w dniu 27 lutego w Urzędzie Miejskim w sali im. Św. Jana Pawła II.
  • Źródło: URZĄD MIEJSKI MIELEC
Nowa hala sportowa tematem nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej

Autor: fot. Urząd Miejski w Mielcu

Uczestniczyli w niej przedstawiciele wykonawcy tej inwestycji: Waldemar Pierożak – wiceprezes zarządu MOSTY Łódź, Jakub Oczkowski – dyrektor kontraktu, Adam Stawski –  dyrektor generalny Balzola Polska, Andrzej Rogiński – Dyrektor Regionu Europa Centralna Balzola Polska oraz Mateusz Bober – kierownik robót elektrycznych Balzola Polska. Biuro Inżyniera Kontraktu reprezentowali Szymon Ćwik – kierownik zespołu IK, Wojciech Całka – dyrektor wykonawczy ECM i Michał Męczkowski – członek zespołu IK. Obecna była także Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mirosława Gorazd wraz z zastępcą Januszem Godkiem i mecenasem Łukaszem Nowakiem oraz sprawującym nadzór nad inwestycją ze strony Urzędu Miejskiego Norbertem Jackowskim.

Przypomnijmy – w dniu 12 grudnia za pośrednictwem płatnego ogłoszenia na jednym z mieleckich portali Konsorcjum Wykonawców poinformowało, że zakończyło budowę nowej hali sportowej przy Solskiego 1 i przekazało klucze do obiektu władzom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu.

W odpowiedzi mielecki MOSiR wydał oświadczenie całkowicie kwestionujące stanowisko wykonawców w którym napisano m.in.”…Wykonawca pomimo prawnie ciążącego na nim obowiązku wynikającego z umowy, nie wykonał całości umówionego zakresu robót oraz nie przeprowadził w pełnym zakresie wymaganych dla obiektu prób i sprawdzeń. Okoliczność ta stanowi przeszkodę dla odbioru inwestycji przez Inwestora.”

Dyrektor MOSiR-u oświadczyła, że z tego powodu przedstawiciele Inwestora nie mogli wziąć  udziału w tzw. jednostronnym odbiorze robót przeprowadzonym samodzielnie przez Wykonawcę na początku grudnia.

MOSiR zakwestionował przede wszystkim brak wyposażenia basenu w zamówiony system pomiaru czasu, wskazano na niewłaściwe parametry akustyczne w znacznej części pomieszczeń hali, brak kompletnego operatu kolaudacyjnego (zawierającego m.in. rozliczenia się Konsorcjum z podwykonawcami), oraz (co najważniejsze) niepoprawnie wykonanie elementów instalacji elektrycznej (stacja transformatorowa) i brak realizacji wymaganych końcowych prób eksploatacyjnych. Natychmiast podjęto próby nakłonienia Wykonawcy do powrotu na teren budowy, w celu wykonania zobowiązań wynikających z umowy.

Jak się okazało podczas poniedziałkowej Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej prowadzone od kilku tygodni negocjacje z Konsorcjum częściowo przyniosły efekt. Wykonawca zadeklarował poprawę kwestionowanej akustyki i wyposażenie basenu we właściwy system pomiaru czasu. Praktycznie jedynym spornym punktem, który obecnie uniemożliwia władzom miasta rozpoczęcie procedury odbiorowej, jest  niezgodna z zamówieniem wykonana instalacja elektryczna, która może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa użytkowania obiektu. Potwierdza to w pełni ekspertyza specjalistycznej firmy wykonana na zlecenie MOSiR-u.

Przedstawiciele Wykonawcy przedstawiając radnym swoje stanowisko w tej sprawie oświadczyli, że dysponują własną ekspertyzą wykonaną przez Politechnikę Warszawską, która ich zdaniem potwierdza, że instalacja elektryczna nowej hali została wykonana zgodnie z zamówieniem i jest w pełni bezpieczna.

Przedstawiciele Konsorcjum lekceważąco traktując zastrzeżenia wskazywane przez przedstawicieli nadzoru inwestorskiego i Inżyniera Kontraktu, usiłowali przekonać radnych, że w pełni zrealizowali umowę. Na tej podstawie pod koniec grudnia ub. roku złożyli do sądu pozew przeciwko Inwestorowi, który zdaniem Wykonawcy złamał prawo nie przystępując do procedury odbiorowej.

W dyskusji radnych zarówno z przedstawicielami inwestora jak i wykonawcy, wskazywano na potrzebę jak najszybszego znalezienia wyjścia z tej patowej sytuacji i przekazania obiektu do użytkowania dla mieszkańców miasta. Mimo, że Wykonawca nie wywiązywał się do tej pory z deklaracji składanych podczas roboczych spotkań z przedstawicielami nadzoru inwestorskiego i Urzędu Miejskiego, Prezydent Jacek Wiśniewski zadeklarował otwartość na ich dalsze kontynuowanie.

Jak poinformowała Dyrektor MOSiR Mirosława Gorazd, jeżeli Wykonawca w ciągu najbliższych dni nie odpowie pozytywnie na  wezwanie do zrealizowania niezbędnych prac w zakresie niewłaściwie wykonanej instalacji elektrycznej, prace te zostaną zlecone wykonawcy zastępczemu.


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 10°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test