Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Wiceminister Norbert Kaczmarczyk stanął na ślubnym kobiercu

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Norbert Kaczmarczyk wstąpił w związek małżeński ze swoją wybranką – Dominiką. Ślub odbył się w kościele pw. świętej Anny - Matki Najświętszej Maryi Panny w Bobinie w powiecie proszowickim w sobotę 20 sierpnia br.

 - Poznaliśmy się w 2014 roku tak bliżej, czyli wtedy zaczęliśmy się spotykać, natomiast nasze rodziny znały się już od kilku pokoleń, dlatego, że jesteśmy mieszkańcami tej samej parafii. Do dzisiaj krążą anegdoty o tym jak nasi dziadkowie pomagali sobie w różnych pracach gospodarskich. Nasze rodziny od dawna się znały, a dopełnieniem tego jest nasz związek. Narzeczeństwo trwało dwa lata, spotykaliśmy się 8 lat i przypieczętowaliśmy to wspaniałym ślubem i weselem i jesteśmy bardzo szczęśliwi – mówi Norbert Kaczmarczyk, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Po ślubnej mszy świętej nowożeńcy przeszli pod szpalerem ślubnym przygotowanym przez strażaków. Później para młoda udała się na wesele, które rozpoczęło się od tradycyjnych obrzędów. W trakcie uroczystości goście składali życzenia i gratulacje nowożeńcom oraz obdarowywali ich prezentami. Jednym z nich były kluczyki do ciągnika rolniczego, którego młodzi będą używać w trakcie prac polowych. 

 - Dostaliśmy taki prezent od mojego brata. Nasze rodziny zawsze były związane z rolnictwem i ten prezent ma nam ułatwić pracę na roli. Wiążemy nasze gospodarstwa również z innymi działalnościami. Dominika z pracą bankową, menedżerską, ja z pracą polityka, ale zawsze ta działalność rolnicza była korzeniem naszych gospodarstw i dalej będziemy to robić. Na pewno taki sprzęt jest dużym ułatwieniem tych prac, ale też pokazaniem, z czego wyszliśmy i co nam dało możliwość poznania się. Piękny prezent, dziękujemy za niego, na pewno będzie dobrze służył – dziękował wiceminister Norbert Kaczmarczyk. 

Żona wiceministra Kaczmarczyka – Dominika w ubiegłym roku obroniła tytuł magistra. - Ukończyłam kierunek organizacja i zarządzanie, czyli studia menedżerskie.

Wesele pary młodej odbyło się w Gościcu w Czuszowie. Razem z nowożeńcami świętowało ponad pół tysiąca osób. Wśród nich obecni byli czołowi politycy Solidarnej Polski w tym prezes partii Zbigniew Ziobro, europoseł Beata Kempa oraz poseł Piotr Sak. Nie zabrakło również polityków koalicjanta – przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, wśród których był poseł Rafał Bochenek. 

W trakcie weselnej zabawy gościnne wystąpił zespół Bayer Full, a tuż przed północą zorganizowano pokaz sztucznych ogni. 

W trakcie ślubu Dominika – żona wiceministra Norberta Kaczmarczyka przyjęła nazwisko męża. 


Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test