W piątek, 26 czerwca, około godziny 21.20 funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wraz z żołnierką Wojsk Obrony Terytorialnej pełniły całodobową służbę w ramach działań TOR. Podczas patrolu zauważyły ogień oraz gęsty dym wydobywający się z jednego z mieszkań w bloku przy ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu. Natychmiast udały się na miejsce, gdzie z klatki schodowej usłyszały dobiegające krzyki.
Na półpiętrze policjantka zastała jednego z mieszkańców sąsiedniego bloku który ruszył na pomoc i wyprowadził z zadymionego mieszkania jego właściciela – 51-letniego mężczyznę. Właściciel lokalu był zdezorientowany i nie chciał opuścić budynku. Pomimo bardzo dużego zadymienia policjantka oraz żołnierz WOT (kobieta) natychmiast podjęły próbę wyprowadzenia 51-latka z klatki schodowej. Mężczyzna próbował wrócić do mieszkania po swoje rzeczy, jednak funkcjonariuszka i żołnierka konsekwentnie nakłaniały go do opuszczenia budynku, mając świadomość realnego zagrożenia życia. Ostatecznie mężczyzna został bezpiecznie wyprowadzony przed blok i przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Podczas interwencji policjantka również była narażona na działanie dymu. Policjantce została udzielona pomocy medyczna.
Od listopada 2025 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej pełnią całodobowo służby w ramach działań TOR, których celem jest ochrona infrastruktury kolejowej oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. To właśnie podczas jednej z takich wspólnych służb patrol zauważył pożar i natychmiast podjął interwencję. Dzięki obecności policjantki i żołnierza WOT w rejonie zagrożenia możliwe było błyskawiczne udzielenie pomocy i uratowanie życia mieszkańca bloku.
Dzięki mieszkańcowi sąsiedniego bloku oraz profesjonalnym i zdecydowanym działaniom policjantki i żołnierza WOT udało się zapobiec tragedii i bezpiecznie ewakuować 51-letniego właściciela mieszkania z płonącego budynku.
