Wysokie grzywny i odwoływanie się do rozsądku na drodze najwidoczniej nie przekonały dwóch nietrzeźwych rowerzystów zatrzymanych podczas weekendu na terenie miasta i powiatu dębickiego. Jeden z nich, 41-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Obaj rowerzyści zostali ukarani mandatami w kwocie 2500 zł.
Policjanci zostali skierowani na ulicę Rzeczną w Dębicy, gdzie rowerzysta przewrócił się na rowerze. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu. Okazało się, że 18-letni mieszkaniec Dębicy miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ostatecznie trafił do dębickiego szpitala, celem opatrzenia.
Wczoraj, patrol dębickiej "drogówki", który pełnił służbę na terenie Pustkowa zatrzymał nietrzeźwego kierującego rowerem, który miał poważny problem z kierowaniem jednośladem. W trakcie czynności okazało się, że 41-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego miał 3,4 promila alkoholu w organizmie.
Funkcjonariusze uniemożliwili nietrzeźwym rowerzystom dalszą jazdę i ukarali mandatami w wysokości 2500 złotych.
Policjanci przypominają, że nietrzeźwy rowerzysta to ogromne zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikiem ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale dla innych uczestników ruchu drogowego.
