Policjanci mieleckiej drogówki zatrzymali 19-letniego kierowcę BMW, który celowo wprowadził pojazd w poślizg, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna został ukarany mandatem, otrzymał punkty karne oraz stracił prawo jazdy.
Do zdarzenia doszło w niedzielę 21 czerwca po godz. 23, na ul. Wojska Polskiego w Mielcu. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, podczas pełnionej służby, zwrócili uwagę na BMW, którego kierujący wykonywał niebezpieczne manewry. 19-letni mieszkaniec Trzciany celowo wprowadził pojazd w niekontrolowany poślizg, narażając innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.
Policjanci natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że celowo doprowadził do poślizgu auta.
Za rażące naruszenie przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym 19-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. oraz 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali również jego uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.
Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Ulica nie jest miejscem do popisów i ryzykownych manewrów. Chwila brawury może doprowadzić do tragedii - przekazała podkom. Bernadetta Krawczyk
