Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pierwszy ANTYHACKATHON odbył się w Stalowej Woli!

na takim wydarzeniu jak antyhackathon. Jest to bardzo potrzebne, to jedna z lepszych decyzji, ponieważ widać, że Stalowa Wola organizuje to spotkanie pod potrzeby, pod konkretne branże, a nie tylko po to, żeby się odbyło – dodała Noemi Zabari, polska astrofizyczka z Astroteq.ai. 

Każdy z ekspertów wniósł swoją unikalną perspektywę, zrodziły się pomysły, które mogą zrewolucjonizować przyszłość bezpieczeństwa kosmicznego - Jesteśmy tutaj tak licznie, bo myślę, że każdy z nas chce zobaczyć, jak od drugiej strony możemy wesprzeć tworzenie tego typu wydarzeń – podsumował Maciek Myśliwiec ze Space Agency. 

Podczas intensywnej dyskusji i burzy mózgów, specjaliści omówili kluczowe problemy przed jakimi stoją poszczególne branże i opracowali różnorodne zadania, z którymi zmierzą się uczestnicy właściwego hackathonu w maju. Łącznie powstało ponad 20 wyzwań. 

- Bardzo ważnym obszarem jest kwestia bezpieczeństwa i pomysły, które dzisiaj generujemy dotyczą tej sfery, zarówno w kontekście publicznym, jak i biznesowym – zdradził Marcin Giza 
z Fundacji SpaceShip. 

Jak zaznaczył Bartosz Józefowski z Krakowskiego Parku Technologicznego - Tematy były różnorodne, mówiliśmy m.in. o wykorzystaniu danych satelitarnych, jak i również 
o zagadnieniach związanych z obroną – tego co na ziemi i tego, co w kosmosie. Szczegółów nie możemy zdradzić, bo taka jest formuła.

Hackathon SPACESHIELD Hack odbędzie się 24-25 maja w Stalowej Woli i zapowiada się na jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń technologicznych roku. Jeśli chcesz zmieniać świat za pomocą technologii i przekształcić swoje pomysły w realne innowacje - dołącz do pasjonatów, którzy razem tworzą przyszłość. Na wszystkich chętnych czekają wyzwania, współpraca z ekspertami i nagrody, które mogą otworzyć drzwi do nowych możliwości. Zarejestruj się już teraz (www.starr.pl/spaceshield) i pokaż, co potrafisz! 

Najlepsze rozwiązania wypracowane podczas hackathonu będą rozwijane w ramach kreatywnej przestrzeni w Stalowej Woli. 

Projekt współfinansowany jest z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (ERDF), w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej (European Urban Initiative – EUI).

Partnerami projektu są: Miasto Stalowa Wola, Stalowowolska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o.o. (StARR), Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Fundacja Polska Innowacyjna, Rebels Valley, Akademia Leona Koźmińskiego i Stowarzyszenie Innspace. 


 



Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 23°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test