Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Nowe oblicze szpitala w Przemyślu

Autor zdjęć Paweł Bugira

Autor: Autor tekstu: Aleksandra Gorzelak-Nieduży - Biuro prasowe UMWP

Rehabilitacja, chirurgia naczyniowa oraz standard przemieszczania się po szpitalnym budynku – te elementy przemyskiego szpitala im. Św. Ojca Pio zyskały właśnie nowe oblicze – Inwestujemy w nasze placówki ochrony zdrowia, bo chcemy, aby nasi pacjenci mogli korzystać z najwyższych standardów opieki i leczenia – mówił marszałek Władysław Ortyl podczas uroczystości oddania do użytku nowych przestrzeni lecznicy. Wartość wszystkich inwestycji sięga niemalże 9 mln zł. Większość tej kwoty pochodzi z budżetu  Samorządu Województwa Podkarpackiego. Dużym wsparciem były również programy rządowe: Fundusz przeciwdziałania COVID 19 oraz granty Ministerstwa Zdrowia „Dostępność Plus”.

 

Marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Piotr Pilch wraz z samorządowcami z Przemyśla i pracownikami placówki wzięli udział w oficjalnym oddaniu inwestycji w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu do użytku. Poświęcenia dokonał metropolita przemyski abp Adam Szal.  

 

Łączny koszt wykonanych prac to niemal 9 mln złotych. Najdroższą spośród inwestycji była ta, dotycząca reorganizacji Oddziału Chirurgii Naczyniowej przemyskiej lecznicy. Inwestycja kosztowała ponad 2,6 mln złotych, a na jej realizację z budżetu samorządu województwa przeznaczonych zostało 2,5 mln złotych. Nieco ponad 150 tysięcy szpital dołożył ze środków własnych. Z Funduszu przeciwdziałania COVID 19 oraz grantu Ministerstwa Zdrowia „Dostępność Plus” kupiono wyposażenie oddziału, o wartości ponad 160 tysięcy złotych.

 

Oddział chirurgii naczyniowej to miejsce, do którego trafiają chorzy w bezpośrednim zagrożeniu życia. Mamy pacjentów nie tylko z Przemyśla, czy Podkarpacia, ale także z wielu innych regionów Polski. Nasi lekarze cały czas szkolą swoje umiejętności, zdobywają nową wiedzę, tak aby być gotowymi do przeprowadzania trudnych zabiegów. Z kolei oddział rehabilitacji z pododdziałem neurologicznym to przestrzeń, gdzie trafiają pacjenci już po operacjach, którzy potrzebują rehabilitacji, żeby powrócić do zdrowia. Przykład tych dwóch oddziałów pokazuje, że w naszym szpitalu zapewniamy kompleksowe leczenie. A teraz to leczenie zyskało nowy standard i nowy komfort dla pacjentów - mówiła w czasie uroczystości dyrektor przemyskiego szpitala dr Barbara Stawarz, dziękując marszałkowi i samorządowi województwa za finansowanie zmian w szpitalu.

 

Dzięki zainwestowanym środkom udało się zaadaptować i dostosować pomieszczenia dla potrzeb Oddziału Chirurgii Naczyniowej. Wykonane zostały  niezbędne instalacje wewnętrzne: m.in. wody ciepłej i zimnej, centralnego ogrzewania, kanalizacji sanitarnej, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, gazów medycznych, elektrycznej oraz teletechnicznej. Powstały elementy systemu sygnalizacji przeciwpożarowej oraz instalacja komputerowa. Pomieszczenia oddziału zostały przystosowane dla pacjentów niepełnosprawnych.

 

Ponad półtora miliona złotych kosztowały prace przy reorganizacji Oddziału Rehabilitacji z pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej. Prace te realizowano w dwóch etapach. Prawie 1,2 mln złotych przekazał samorząd województwa, a nieco ponad 300 tysięcy pochodziło ze środków własnych placówki. Zreorganizowany Oddział Rehabilitacji z pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej został zlokalizowany w dawnej części administracyjnej szpitala, co wiązało się z modernizacją istniejących instalacji, przebudową ścian działowych, czy wymianą stolarki drzwiowej i okiennej. Oddział zyskał także nowe okładziny podłogowe oraz ścienne i sufitowe, oświetlenie i osprzęt sanitarny. Pomieszczenia oddziałów zostały przystosowane dla pacjentów niepełnosprawnych. Za ponad pół miliona złotych kupiono sprzęt rehabilitacyjny i wyposażenie oddziału. Kupiono m.in. stanowisko do pobierania krwi dla pacjenta otyłego, wózki do transportu pacjenta w pozycji siedzącej – pacjenta otyłego, 25  łóżek szpitalnych – rehabilitacyjnych,  aparat do laseroterapii, aparat do elektroterapii z ultradźwiękami, zestaw podłogowych i sufitowych urządzeń do ćwiczeń w podwieszeniu oraz zestaw urządzeń mobilizujących czynności ruchowe pacjenta.

 

Chętnie, jako zarząd województwa, podejmujemy kwestie dotyczące szpitala w Przemyślu. Podejmowanie decyzji o nowych inwestycjach, wprowadzaniu nowych rozwiązań czy procedur, które zapadają w zarządzie województwa jest znacznie łatwiejsze w odniesieniu do tych placówek medycznych, które są dobrze zarządzane, w których ten publiczny „grosz” jest dobrze zagospodarowany – i efektownie i efektywnie. Bo właśnie tak jako zarząd województwa chcemy wydawać środki samorządu województwa. Pani dyrektor gratulujemy pasma sukcesów i dziękujemy za ciężką pracę. Szpital od kilku lat jest coraz lepiej zarządzany, a pani dyrektor ma coraz więcej pomysłów, za którymi dla dobra pacjentów musimy nadążyć. Szpital ma być naszą wizytówką dla pacjentów, także naszych sąsiadów z zagranicy – podkreślał w swym wystąpieniu marszałek Władysław Ortyl - Widzimy montaż finansowy przy finansowaniu inwestycji, tak misternie spleciony, co daje dobre efekty i ma wpływ na jakość świadczonych usług. A to nie jest nasze ostatnie zdanie. Kolejne kroki będą służyły szpitalowi i pacjentom  nie tylko z Przemyśla, jako zarząd mamy zaufanie do pani dyrektor – dodał marszałek.

 

Reorganizacja oddziałów pozwoliła na zwiększenie komfortu oraz podwyższenie standardu pobytu dla pacjentów przebywających na oddziałach, co ma wpływ na jakość świadczonych w szpitalu usług.

 

Przemyski szpital zyskał także dwie nowoczesne windy, z których pacjenci będą mogli korzystać w budynku E placówki. Dzięki ponad 900 tysiącom z budżetu województwa podkarpackiego oraz prawie 800 tysiącom z programu ,,Dostępność Plus”  powstał szyb windowy i zamontowane zostały dwie nowoczesne windy, ułatwiające życie pacjentom. Cała inwestycja kosztowała ponad 1,7 mln złotych.



Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Zapraszamy na casting do świątecznego show! Zapraszamy na casting do świątecznego show! Team kreatywny „współodpowiedzialny” za sukces musicalu „NieUdacznicy”, czyli Anna Leszkiewicz, Izabela Serwan i Julia Kożuszna ma pomysł na kolejne muzyczne show. „Z choinki się urwałeś?” to osadzona w świątecznym klimacie barwna opowieść, pełna humoru i pięknej muzyki. Premiera odbędzie się w grudniu, więc najwyższy czas, aby zgromadzić obsadę, czyli złowić kolejne aktorskie i wokalne talenty. Ekipa organizacyjna „Z choinki się urwałeś?” zaprasza na castingi już w maju. Casting wokalny odbędzie się 17 maja o godz. 9:30, casting aktorski - 18 maja, także o godz. 9:30. Castingi odbędą się w sali widowiskowej DK SCK. Organizatorzy przesłuchań proszą wszystkich uczestników o wcześniejszą rejestrację od godz. 9 do 9:30 (holu przed salą widowiskową).Jakie są warunki uczestnictwa w castingu? Trzeba mieć minimum 14 lat, osobowość, talent, determinację, lubić dobrą zabawę. Organizatorzy podkreślają, że poszukują nie tylko młodych wykonawców, ale osób w każdym wieku. Uczestnicy castingu wokalnego proszeni są o przygotowanie dwóch piosenek z listy udostępnionej na fanpage @musicalmielec (podkłady w formacie MP3/pendrive). Podczas castingu aktorskiego kandydaci będą musieli prezentować tekst z listy udostępnionej na fanpage’u @musicalmielec.„Z choinki się urwałeś?” to nowa produkcja Domu Kultury SCK w Mielcu. W ekipie organizacyjnej przedsięwzięcia znalazły się instruktorki Domu Kultury SCK, które wcześniej pracowały przy produkcji „NieUdaczników” i były odpowiedzialne za scenariusz, reżyserię i choreografię musicalu. A „NieUdacznicy” to był niekwestionowany sukces wśród produkcji Domu Kultury SCK. Bilety na przedstawienia rozchodziły się w sprzedaży internetowej w kilka minut (lepiej sprzedał się w historii DK tylko koncert Dawida Podsiadły „Małomiasteczkowy” – 3 minuty), musical zagrano w Mielcu 15 razy gromadząc ponad 5-tysięczną publiczność. W przyszłym sezonie (od września) „NieUdacznicy” wyruszą w artystyczną podróż poza Mielec, ale jego twórcy już skupiają się na nowym przedsięwzięciu. Trzymamy kciuki, zapraszamy na castingi.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2025
𝐈𝐳𝐛𝐨𝐰𝐚 𝐊𝐨𝐥𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐁𝐢𝐳𝐧𝐞𝐬𝐨𝐰𝐚 𝐰 𝐌𝐢𝐞𝐥𝐜𝐮. Wydarzenie pod hasłem "𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜́ ł𝐚̨𝐜𝐳𝐲 𝐦𝐢𝐚𝐬𝐭𝐚" 𝐈𝐳𝐛𝐨𝐰𝐚 𝐊𝐨𝐥𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐁𝐢𝐳𝐧𝐞𝐬𝐨𝐰𝐚 𝐰 𝐌𝐢𝐞𝐥𝐜𝐮. Wydarzenie pod hasłem "𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜́ ł𝐚̨𝐜𝐳𝐲 𝐦𝐢𝐚𝐬𝐭𝐚" zba Przemysłowo - Handlowa w Rzeszowie we współpracy z mcdesign tworzymy reklamę serdecznie zapraszają do udziału w 𝐈𝐳𝐛𝐨𝐰𝐞𝐣 𝐊𝐨𝐥𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐁𝐢𝐳𝐧𝐞𝐬𝐨𝐰𝐞𝐣, która odbędzie się już 𝟐𝟐 𝐦𝐚𝐣𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟓𝐫. w Restauracja Manuka przy ul. Rzecznej 8 w Mielcu.Wydarzenie pod hasłem "𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜́ ł𝐚̨𝐜𝐳𝐲 𝐦𝐢𝐚𝐬𝐭𝐚" stanowi doskonałą okazję do nawiązania kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń oraz rozmów o wyzwaniach i kierunkach rozwoju gospodarczego regionu W programie m.in.wystąpienia przedstawicieli środowisk gospodarczychprezentacje firmcenna wymiana kontaktów i inspiracji Rejestracja: od godz. 15:30 Rozpoczęcie spotkania: godz. 16:30Patronat Radosław Swół - Prezydent Miasta MielcaStarostwo Powiatowe w Mielcu,Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Rzeszowie Pan Marek OsakPartnerzy Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.Grant Thornton Polskamcdesign tworzymy reklamęRestauracja ManukaKinga Grelowska BrandFotoHC Agency Joanna DrabikAnia Jajkiewicz FotografieGościnnie Izba Przemysłowo-Handlowa w TarnowiePatronat medialny gospodarkaPodkarpacka.plHalo RzeszówMielec.tvKorso MieleckieRadio Leliwa𝐑𝐞𝐣𝐞𝐬𝐭𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚: https://iph.rzeszow.pl/aktual.../izbowa-kolacja-biznesowa-4/Termin zgłoszeń: do 16.05.2025r.Zapisz się już dziś - liczba miejsc ograniczona! Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.05.2025
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test