Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Polska Edycja Lockheed Martin CyberQuest w PZL Mielec. Znamy zwycięzców

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy zwyciężyli w polskiej edycji CyberQuest, trwającej trzy godziny rywalizacji z zakresu cyberbezpieczeństwa, w której uczestniczyły drużyny z Leżajska, Rzeszowa, Kolbuszowej, Dębicy, Mielca i Tarnowa. Wydarzenie odbyło się w ostatni weekend na terenie należącego do Lockheed Martin PZL Mielec.
Polska Edycja Lockheed Martin CyberQuest w PZL Mielec. Znamy zwycięzców

Autor: fot. Lockhead Martin

CyberQuest to coroczny konkurs, w którym zespoły uczniów szkół średnich z całego świata rozwiązują problemy związane z cyberbezpieczeństwem, przygotowane przez zespół odpowiedzialny za ten obszar w Lockheed Martin.

 W tym roku zespoły z Polski, USA, Wielkiej Brytanii i Australii zmierzyły się z wyzwaniami
obejmującymi m.in. Multi-Step intrusion scenarios, Stenography, Reverse Engineering oraz Web Exploits.


Jako globalny lider w segmencie nowoczesnych technologii, Lockheed Martin zatrudnia około 60 000 inżynierów, naukowców i specjalistów IT. Firma angażuje się we współpracę z tymi grupami, między innymi poprzez inicjatywy takie jak CyberQuest, mające na celu inspirować i kształcić przyszłych naukowców, inżynierów i matematyków.

„Wspieranie edukacji w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki (Science, Technology, Enginering & Mathematics, STEM) jest kluczowym obszarem
zainteresowania Lockheed Martin w Polsce i w innych krajach, w których ulokowane są nasze przedsiębiorstwa”. – powiedział Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin na Polskę, Europę Środkową i Wschodnią.


„Jako PZL Mielec, który zatrudnia 1 600 osób, równocześnie zapewniając kolejne 5000 miejsc pracy w naszym łańcuchu dostaw, doskonale wiemy, jak ważne jest kształcenie naszej młodzieży w tych obszarach”. – powiedział Janusz Zakręcki, prezes i dyrektor naczelny PZL Mielec.


„Przyszłe sukcesy i przewaga technologiczna Polski są zależne od stałego dopływu wysoce wykwalifikowanej, uzdolnionej i utalentowanej kadry z kierunków technicznych. Jesteśmy dumni, że możemy odgrywać rolę w stymulowaniu umysłów polskich uczniów i pomagać im w realizacji ich ambicji poprzez właśnie takie projekty jak CyberQuest”. – dodał Zakręcki.


Lockheed Martin od ponad 20 lat wspiera polską obronność, przemysł oraz gospodarkę. Na przestrzeni ostatnich 10 lat firma zainwestowała w Polsce ok. 8 miliardów złotych (1,8 miliarda dolarów). Obecnie koncern zapewnia w kraju 6700 miejsc pracy, z czego 1600 bezpośrednio w PZL Mielec, przedsiębiorstwie należącym do Lockheed Martin, będącym głównym polskim eksporterem sprzętu obronnego i największym zakładem produkcyjnym firmy poza granicami USA.



Podziel się
Oceń

Reklama

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej Wernisaż wystawy ikon Krystyny Gargas Gąsiewskiej „Na deskach pisane” – otwarcie wystawy ikon i kompozycji ikonograficznych Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu zaprasza na otwarcie wystawy „Na deskach pisane” autorstwa Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Na wydarzenie zapraszamy mielczan, miłośników sztuki sakralnej, osoby zainteresowanych ikonografią.Krystyna Gargas-Gąsiewska jest mielczanką, dyplomowaną nauczycielką matematyki i  informatyki, a od 35 lat jej pasją jest malarstwo artystyczne. Tworzy obrazy olejne i  akwarele, w tym pejzaże „mielecki” i przyrodnicze. Od ponad 12 lat artystka oddaje się sztuce pisania ikon, czego efektem są wyjątkowe prace prezentowane na wystawach w kraju i  za granicą, w tym na międzynarodowej ekspozycji w Budapeszcie.Podczas wernisażu artystka opowie o swojej twórczości, podzieli się swoją historią twórczą oraz tajnikami pisania ikon. Goście będą mieli okazję poznać technikę powstawania ikon – temperą jajową na lipowych deskach pokrytych wielokrotnie gruntowanym płótnem. Oprócz klasycznych ikon na wystawie będzie można podziwiać także autorskie kompozycje ikonograficzne inspirowane ikonami, które wyróżniają się oryginalnym podejściem do tematu.Wystawa, która potrwa do 4 maja, stanowi doskonałą okazję do obcowania ze sztuką sakralną w jej najczystszej, tradycyjnej formie, a także do refleksji nad duchowym wymiarem ikonografii. Organizatorzy i artystka zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Galerii MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 i zanurzenia się w świecie wizerunków świętych „pisanych na deskach”. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca o godzinie 17:30.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.03.2025
Reklama
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 15°C Miasto: Mielec

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
ReklamaAdvertisement
ReklamaAdvertisement
NAPISZ DO NAS

WIADOMOŚĆ Z MIELEC.TV

Reklama
test